سیاسی

میرزایی: ژاپن از بعد سیاسی جایگاه ویژه ای در حل و فصل اختلافات در سطح جهانی دارد

خبرهای فوری: رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که سفر حسن روحانی به ژاپن با توجه به جایگاه اقتصادی این کشور و شرایط امروز ایران که نیاز دارد با فعالان اقتصادی در سطح جهان ارتباط برقرار کند حائز اهمیت است.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرهای فوری، جلال میرزایی با اشاره به سفر رئیس جمهور به ژاپن و مالزی بیان کرد: در سال‌های پیش ژاپن اولین شریک تجاری ایران بود، اما به تدریج تحریم‌ها باعث شد تا امروز دیگر ژاپن جایگاه فعالی در روابط اقتصادی با ایران نداشته باشد. ژاپن جدا از اینکه یک قدرت اقتصادی در جهان محسوب می‌شود از لحاظ سیاسی نیز می تواند نقش موثری در حل و فصل اختلافات در سطح بین المللی داشته باشد.

وی در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه دولتمردان ما نگاه مثبتی نسبت به ژاپن دارند. سفر آقای روحانی به ژاپن نیز با توجه به جایگاه اقتصادی این کشور و شرایط امروز که نیاز داریم با فعالان اقتصادی در سطح جهان ارتباط برقرار کنیم حائز اهمیت است.

نماینده مردم ایلام در مجلس تصریح کرد: اما متاسفانه ما جامعه سیاست زده‌ای هستیم و بعضا به جای نگاه از بعد فرصت‌های اقتصادی ایجاد شده، نگاه منفی را دنبال می کنیم. ما شاهد بودیم که نخست وزیر ژاپن برای اولین بار بعد از انقلاب چندی پیش به تهران آمد و قطعا برقراری روابط تجاری با ایران  منافع ژاپنی‌ها را نیز تامین می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: اما امروز ژاپن با مانعی به نام آمریکا برای برقراری روابط تجاری با ایران روبرو است. ژاپنی‌ها برای تامین منافع خود قطعا به دنبال حل مسائل بین ایران و آمریکا هستند ولی در نهایت ما بر اساس منافع خود و مصالحی که در داخل کشور تعیین می‌شود در این زمینه حرکت خواهیم کرد./ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا