ورزشی

از شنبه چه در انتظار ورزش ایران است؟

خبرمهم: تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا از شنبه تعطیلی و محدودیت جدی ۲ هفته ای را برای مراکز استان ها و ۱۶۰ شهرستان را به همراه خواهد داشت

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد، اتفاقی که از شنبه می‌افتد این است که تمام مراکز استان‌ها و ۱۶۰ شهرستان در شرایط قرمز هستند و جز مشاغل یک که ضروری هستند، سایر مشاغل تعطیل هستند و سازوکار برای این محدودیت‌ها دیده شده است و جریمه ها بالاتر رفته و مشخص شده که چه کسی باید جریمه را اعمال و چه کسی باید نظارت کند.

طبق جدول گروه‌های شغلی، مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی در گروه شغلی دو، استخرهای سرپوشیده به عنوان گروه شغلی سه و باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی به عنوان گروه شغلی چهار تعیین شده‌اند.

بنابر سخنان اظهار شده، تعطیلی مشاغل دو، سه و چهار در مراکز استان ها و ۱۶۰ شهرستان قرمز از شنبه رقم خواهد خورد و اینگونه باید شاهد تعطیلی مراکز تمرین و انجام مسابقات ورزشی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های ورزشی ورزش‌های پربرخورد از جمله کشتی، کاراته و جودو و نیز باشگاه ورزشی سالنی باشیم.

در مورد برگزاری رویدادهای ورزشی شامل لیگ‌ها و مسابقات اما ابهام جدی وجود دارد و با وجود اعلام ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش مبنی بر این که مجوز برگزاری رویدادهای ورزشی شامل لیگ‌ها، مسابقات و اردوها کماکان به قوت خود باقی است، اما سخنگوی وزارت بهداشت از پیشنهاد تعطیلی لیگ‌های ورزشی به ستاد ملی کرونا خبر داده است که در این رابطه باید منتظر تصمیم نهایی ستاد ملی تا روز شنبه باشیم. /ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا