اجتماعیاقتصادی

تندگویان خبر داد؛ پرداخت وام ازدواج به ۲ هزار فرد بالای ۶۰ سال در نیمه نخست امسال

خبرهای فوری: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ نفر بالای ۶۰ سال در نیمه اول سال ۹۸، وام ازدواج دریافت کرده‌اند.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، محمدمهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، درباره پرداخت وام ازدواج به افراد بالای ۶۰ سال سن اظهار کرد: در پرداخت وام ازدواج به موضوع سن متقاضیان توجهی نشده است.

او با بیان اینکه سال ۹۲ میزان دریافت کنندگان وام ازدواج دختر صفر بوده است، گفت: بر اساس گزارش‌ها در نیمه اول امسال، ۴ هزار و ۴۶۰ دختر زیر ۱۵ سال وام ازدواج دریافت کردند.

تندگویان با اشاره به اینکه در سال ۹۶ تعداد ۵۱ نفر و در سال ۹۷ تعداد ۳۴۰۰ نفر از دختران زیر ۱۵ سال وام ازدواج دریافت کردند، گفت: در ۵ ماهه اول سال ۹۸، بیش از ۴ هزار دختر زیر ۱۵ سال وام ازدواج دریافت کردند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه این آمار نشان دهنده افزایش کودک‌همسری نیست، افزود: اگر تعداد وام گیرندگان زیر ۱۵ سال دختر افزایش یابد تا پایان سال ۳ تا ۴ برابر دختران زیر ۱۵ سالی خواهد شد که وام ازدواج دریافت کرده‌اند.

تندگویان تصریح کرد: نرخ ثبت ازدواج با نرخ دریافت کنندگان وام ازدواج متفاوت است.

او با بیان اینکه ۲۲۴ نفر بالای ۶۰ سال در سال ۹۶ وام ازدواج دریافت کردند، گفت: ۳۵۰۰ نفر بالای ۶۰ سال در سال ۹۷ وام ازدواج دریافت کردند و با این حساب در نیمه اول سال ۹۸ این عدد به ۲۲۰۰ نفر رسیده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه در مجموع این عوامل تعداد ازدواج کاهش یافته است، بیان کرد: قانونگذار برای پرداخت وام ازدواج باید به شرایط سنی توجه کند و برای آن سقف قابل ملاحظه‌ای در نظر بگیرد.

تندگویان افزود: دختران زیر ۱۵ سال امکان بازپرداخت این وام را ندارند، چرا که اگر به بلوغ زندگی رسیده باشند در این سن به بلوغ مدیریت‌مالی نرسیده اند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سال گذشته با پرداخت وام ۳۰ میلیون تومانی ازدواج اقساط آن ماهانه ۵۵۰ هزار تومان بود و امسال با ۵۰ میلیونی کردن این وام بازپرداخت آن حداقل به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان در ماه می‌رسد و دختران زیر ۱۵ سال امکان بازپرداخت آن را ندارند/yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا