اجتماعیسلامت

احتمال اعمال محدودیت های کرونایی در عید نوروز وجود دارد

خبرمهم: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با ورود پیک همگانی کرونا و عدم رعایت شیوه نامه ها احتمال اعمال محدودیت‌ها در عید نوروز وجود دارد.

 دکتر محمدحسین سرمست شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موارد بستری بیماری معمولا یک تا ۲ ماه بعد از افزایش موارد ابتلا، بیشتر می شود لذا نباید عادی انگاری را رواج داد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، وی افزود: روند بیماری و ابتلا به اُمیکرون در کل کشور و خوزستان در حال افزایش است به گونه‌ای که تعداد مبتلایان در هر هفته نسبت به هفته قبل از آن ۲ برابر می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه در معرض پیک شدید بیماری هستیم گفت: عمده مشکل ما عدم مراجعه ۱۵ تا ۲۰ درصد افراد برای تزریق واکسن نوبت دوم است همچنین روند تزریق دُز سوم نیز کند و کم اثر است و دیگران را گرفتار می کند.

وی افزود: مهمترین موضوع در اجرای پروتکل‌های بهداشتی استفاده از ماسک است که متاسفانه  در خوزستان به خوبی رعایت نمی شود همچنین در حاشیه شهرها تنها ۱۵ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند که بسیار خطرناک بوده و ما را بیشتر در معرض پیک قرار می‌دهد.

سرمست با اشاره به اینکه متوسط استفاده از ماسک کمتر از ۵۰ درصد است که خیلی پایین است گفت: اگر شیوه نامه های بهداشتی به خوبی رعایت نشود به دلیل محدودیت ها، عید نوروز سختی خواهیم داشت.

در حال حاضر تمام شهرهای خوزستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند. تاکنون بیش از ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شده است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا