بین المللی

شب ناآرام بیروت؛ شلیک گاز اشک آور برای جلوگیری از تعرض به پارلمان لبنان

خبرهای فوری: عده‌ای از لبنانی‌ها شنبه شب در مقابل مقر پارلمان در بیروت تجمع کردند و در عین حال سعی در ورود به آن را داشته که با برخورد نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک‌آور مواجه شدند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، معترضان لبنانی در ادامه اعتراضات خود به شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه، بعد از ظهر شنبه در چند نقطه از شهر بیروت دست به تظاهرات زدند و با سر دادن شعارهایی خواستار تشکیل یک دولت جدید شدند.

همزمان، صدها لبنانی با تجمع در مقابل پارلمان این کشور، سیاست‌های حاکمیتی را محکوم و تأکید کردند که مردم دیگر نباید تاوان سوء مدیریت و عواقب عدم تشکیل دولت جدید و مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن را بپردازند.

عده‌ای از تجمع‌کنندگان نیز به خودروهای نیروهای امنیتی حمله کرده و با پرتاپ سنگ به این خودروها و اموال عمومی خسارت وارد کردند.

رسانه‌های لبنانی گزارش دادند که نیروهای امنیتی نیز برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و استفاده از خودروهای  آب پاش کردند.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «الجزیره»، تعداد مجروحان تظاهرات امشب بیروت که بیشتر آن نیروهای امنیتی هستند، به ۱۶۵ نفر افزایش پیدا کرده است.

رسانه‌‌های لبنانی همچنین گزارش دادند که تعدادی افراد ناشناس با ورود به بیمارستانی که نیروهای امنیتی زخمی در آن بستری بودند، حمله کردند.

«میشل عون» رئیس جمهور لبنان از وزیر دفاع، کشور و فرماندهان امنیتی این کشور خواست تا با آشوب و ناآرامی به وجود آمده در پایتخت این کشور مقابله کرده و از اموال خصوصی و عمومی محافظت کنند.

«سعد الحریری» نخست وزیر مستعفی لبنان نیز به ناآرامی‌ها در بیروت واکنش نشان داد و تأکید کرد که درگیری‌، آتش زدن و اقدامات خرابکارانه در بیروت، اقدامی مشکوک و مردود بوده و نیروهای امنیتی و نظامی باید از پایتخت حمایت کرده و باخرابکاران و نفوذی‌ها مقابله کنند.

وی هشدار داد: «بیروت عرصه‌ای برای مزدوران و سیاست‌های تعمدی برای از بین بردن تظاهرات مسالمت‌آمیز ملت نخواهد شد.»

لبنان از هفدهم ماه اکتبر سال ۲۰۱۹ (۲۸ مهر) صحنه اعتراضات مردمی است که خواستار مبارزه با فساد و بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن