سیاسی

لایحه ای دو فوریتی درباره صنعت خودرو تقدیم مجلس شد

خبرمهم: معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت بر حفظ منافع مالکان خودروهای فرسوده ، خودروسازان و مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده گفت: در این راستا لایحه «الحاق یک تبصره به ماده (10) قانون ساماندهی صنعت خودرو- مصوب -1401 با قید دو فوریت، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اهتمام دولت بر حفظ منافع مالکان خودروهای فرسوده ، خودروسازان و مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده گفت: در این راستا لایحه «الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو- مصوب -۱۴۰۱ با قید دو فوریت، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، سید محمد حسینی با اشاره به اهمیت این لایحه اظهار کرد: با عنایت به ضرورت مدیریت عرضه و تقاضا در بازار خودروهای سواری و کنترل قیمت و تولید این کالا و با توجه به تاثیر منفی کمبود گواهی اسقاط بر این امور و به منظور فراهم شدن امکان صدور گواهی اسقاط معادل دریافت مابه ازای ریالی برای شماره گذاری، این لایحه تدوین و به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: موضوع ناوگان حمل و نقل و اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده از جمله مواردی است که تلاش می‌شد تا راهکاری کارآمد تدوین گردد که به شکل همزمان متضمن منافع مالکان خودروهای فرسوده، خودروسازان و مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده باشد.

وی خاطر نشان کرد: تخصیص یک درصد از ارزش خودرو یا موتورسیکلت تولیدی یا وارداتی به صندوق ملی محیط زیست از این حیث که منابع حاصله صرف پرداخت تسهیلات بانکی یا کمک‌های بلاعوض به متقاضیان اسقاط خودرو یا موتورسیکلت فرسوده خواهد شد، می‌تواند در حل مشکلات مالی متقاضیان در خرید خودرو جدید تاثیر گذار باشد./ایمنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا