اقتصادی

پرداخت ۱۵۶ میلیارد تومان کمک بلاعوض به مناطق سیل زده / احتمال استفاده از منابع صندوق توسعه ملی

خبرهای فوری: نوبخت گفت: اگر منابع اختصاص یافته نتواند خسارات سیل زدگان را جبران کند از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرهای فوری، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز در حاشیه شانزدهمین جلسه شورای عالی استان‌ها و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۱۳ و نیم میلیارد دلار (با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی) پرداخت شد که این مبلغ را برای امسال ۱۴ میلیارد دلار اعلام کردیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه مجلس هم پیشنهادی داده که دولت متناسب با قانون نظر خود را اعلام می‌کند، افزود: آنچه را که مجلس اعلام کرده شامل انواع راه‌ها برای این کار است و ما هم در جایگاه خود موضوع را بررسی می‌کنیم.

وی  با بیان اینکه در مجموعه دولت ستاد اقتصادی داریم که مباحث مختلف در آنجا مطرح می‌شود، گفت: در این مورد هم طبق مصوبه مجلس عمل خواهیم کرد.

نوبخت ادامه داد: در فرآیند تهیه و تنظیم بودجه در دولت به گونه‌ای از ساز و کار‌ها استفاده می‌کنیم که نمایندگان مردم نقش داشته باشند؛ چنانچه امروز توافق شد که ستاد بودجه در سال ۹۹ از اعضای شورای عالی استان‌ها دعوت به عمل آورد و همین کار را برای برنامه هفتم هم خواهیم داشت که اگر این اقدام انجام شود مردم سالاری دینی محقق خواهد شد.

[irp posts=”14097″ name=”میزان خسارت سیل به بخش کشاورزی ۱۲ استان‌ اعلام شد + جدول”]

رئیس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: در حال حاضر مقرر شده که یک عضو از شورا‌های شهر به عنوان رابط آن‌ها با سازمان برنامه و بودجه معرفی شود تا ما هم اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اعتباراتی که تاکنون به سیل زدگان اختصاص یافته اظهار کرد: تاکنون ۱۵۶ میلیارد تومان به استان‌های درگیر سیل به تناسب سیل جاری در آن‌ها اختصاص یافته است.

نوبخت با بیان اینکه با مشارکت‌های مردمی خسارات وارده را جبران می‌کنیم، افزود: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با وزیر کشور مقرر شده که برای پرداخت مبالغ با هماهنگی ستاد مدیریت بحران همکاری کنیم.

وی افزود: همه منابعی که در قانون مدیریت بحران آمده باید پرداخت شود و اگر کافی نباشد از صندوق توسعه ملی استفاده می‌کنیم. /باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن