سیاسی

روسای دانشگاه های استان مرکزی اغتشاشات اخیر را محکوم کردند

خبرمهم: روسای دانشگاه‌های استان مرکزی با صدور بیانیه‌ای اغتشاشات اخیر را محکوم کردند.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، روسای دانشگاه‌های استان مرکزی با صدور بیانیه‌ای اغتشاشات اخیر را محکوم و اعلام کردند: در روزهای گذشته اتفاقات و حوادث ناگواری در کشور عزیزمان به وقوع پیوست که قلب همه دوستداران و وفاداران ایران و نظام مقدس اسلامی را به درد آورد.

در این بیانیه آمده است: بی شک هیچ انسان وطن دوستی اقدامات شرورانه گروه معدودی را که به بهانه درگذشت خانم مهسا امینی، با تعرض به جان و مال هموطنان، امنیت، آرامش، و یکپارچگی کشور را مورد هدف قرار دادند، تایید نمی‌کند.

در این بیانیه آمده است: هیچ انسان غیوری هتک حرمت پرچم کشور عزیزمان که برای به اهتزار درآمدن آن صدها هزار جان گرانبها فدا شده است را تاب نمی‌آورد، توهین به مقدسات و ارزش‌های اسلامی را هر انسان آزاده‌ای محکوم می‌کند، اتفاقات اخیر هر چند تلخ و اسفناک بود، اما بار دیگر ماهیت دشمنان واقعی این مرز و بوم را برملا کرد، آنانی که برای رسیدن به اهداف شوم خود از هیچ عمل ضدانسانی فروگذار نمی‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: وقایع اخیر و گذشته نشان می‌دهد سیاستی که دشمن در اینگونه حوادث از طریق بازوهای رسانه ای خود دنبال می کند، شبهه افکنی، غبارآلود کردن فضا و سوء استفاده از احساسات پاک جوانان به منظور ایجاد تقابل درون ملت و نیز بین ملت و حاکمیت است، لذا همگان باید مراقب باشند تا اختلاف دیدگاه‌ها و سلایق موجب ایجاد دوقطبی‌های کاذب و تفرقه افکن نشود.

در ادامه این بیانیه آمده است: مردم بزرگ ایران به خوبی نشان داده‌اند که علیرغم اختلاف در قومیت، دین، مذهب، اعتقادات و سلایق، در راستای استقلال، عزت و اعتلای کشور هم زبان و هم قسم هستند و ضمن تقدیر خالصانه از زحمات حافظان امنیت و در کنار آنها به دشمنان اجازه سوء استفاده نخواهند داد.

این بیانیه می‌افزاید: حضور پرشور اقشار مختلف مردم پس از این اغتشاشات در حمایت از مقدسات اسلامی و مخالفت با اقدامات خرابکارانه گروهی آشوب طلب گواهی بر این مطلب است و نشان می‌دهد که ملت بزرگ ایران حتی اگر نسبت به برخی مسائل و عملکردها نقد و اعتراض داشته باشند، در مقابل اینگونه اقدامات ساختارشکنانه خواهند ایستاد.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این راستا دانشگاه های استان مرکزی ضمن تجدید میثاق با آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی و اقتدای تام و مطلق به رهبری فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای، به عنوان مراکز خردورزی و عقلانیت بستر مناسبی برای گفتگوهای عالمانه و طرح دیدگاه های متنوع و متکثر با هدف وفاق ملی، اعتلای ایران اسلامی و تحقق تمدن نوین ایرانی-اسلامی خواهند بود./فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا