ورزشی

رای پرونده ویلموتس صادر شد/ مبلغ محکومیت به ۳ میلیون یورو کاهش یافت

خبرمهم: رئیس سابق دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال از صدور رای پرونده ویلموتس در دادگاه CAS خبر داد.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، صفی الله فغانپور، رئیس سابق دپارتمان حقوقی فدراسیون فوتبال درباره آخرین وضعیت پرونده شکایت مارک ویلموتس و اقدام ایران برای تجدیدنظر در این رای گفت: در کمیته انضباطی فیفا محکوم به پرداخت ۶ میلیون یورو شدیم. اینجا نگرانی زیادی ایجاد شده بود و همه فکر می‌کردند در دادگاه عالی ورزش (CAS) هم محکوم بشویم، اما موفقیت بزرگی حاصل شد. تنها پرونده‌ای که در طول این سال‌ها موفق شدیم، همین پرونده ویلموتس است که در CAS بوده و رای شکسته شده است.

او  درباره اینکه گفته می‌شود ممکن بوده مبلغ شکایت ویلموتس از ایران به حدود ۱۲ میلیون یورو برسد، گفت: اصل شکایت مبلغی بالاتر از ۶ میلیون یورو بود که به علاوه پنج درصد و تاخیر در مجموع  ۱۲ میلیون یورو می‌شد. اکنون دادگاه عالی ورزش پرونده را نقض و تبدیل به کمتر از ۳ میلیون یورو کرده است. این اتفاق موفقیت بزرگی برای فدراسیون فوتبال است  و اکنون باید مبلغی را پرداخت کنیم که خیلی قابل توجه نیست.

فغانپور در پایان درباره اینکه آیا این رای ویلموتس قطعی و رسمی است؟ گفت: بله رای صادر شد. احتمالاً همین هفته اعلام می‌شود و «گراندز» رای می‌آید. این حرفی که زدم قطعی است. باید موفقیتی که در دادگاه عالی ورزش کسب کردیم را تبریک بگویم.

مارک ویلموتس در سال ۱۳۹۸ به جای کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران شد. او در مدت کمتر از ۶ ماه سرمربی ایران بود و قبل از کسب ۲ باخت مقابل بحرین و عراق مبلغ ۲ میلیون یورو از فدراسیون فوتبال دریافت کرد.

طبق اعلام فغانپور، ویلموتس در مدت زمان کوتاهش در تیم ملی حداقل ۵ میلیون یورو از ایران به دست آورده است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا