اجتماعیسلامت

واکسن جانسون اند جانسون در مقابل گونه دلتا اثربخشی ندارد – ضرورت دریافت دز تقویت کننده

خبرمهم: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد واکسن تک دز جانسون اند جانسون نسبت به دیگر واکسن‌ها از اثربخشی بسیار کمتری در برابر گونه دلتا برخودار است.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، دیلی میل، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد واکسن تک دز جانسون اند جانسون نسبت به دیگر واکسن ها از اثربخشی بسیار کمتری در برابر گونه دلتا برخودار است.برهمین اساس، افرادی که با این واکسن در برابر کرونا ایمن شده اند نیاز به دریافت دز تقویت کننده دارند. این درحالیست که «متای مامن» رئیس بخش تحقیق و توسعه شرکت داروسازی «جانسون اند جانسون» پیش از این در بیانیه ای گفته بود: بررسی آمارها در مطالعات هشت ماه اخیر نشان می دهد که واکسن یک دوز کووید ۱۹ شرکت جانسون اند جانسون  آنتی بادی خنثی کننده قوی تولید می کند که نه تنها میزان آن کاهش نمی یابد، بلکه با گذشت زمان شاهد تقویت آن هستیم.
یک مطالعه جدید نمونه های خون بیمارانی که واکسن های  مدرنا، فایزر و جانسون اند جانسون را علیه نوع دلتا دریافت کرده اند، مورد بررسی قرار داد و دریافت، سطح آنتی باد بیمارانی که واکسن جانسون اند جانسون را زده اند در برابر گونه دلتا  پنج تا هفت برابر کمتر بود، در حالی که  سطح آنتی بادی  آنهایی که فایزر و مدرنا زده بودند سه برابر کمتر بود.
یافته ها مطابق با مطالعه ای است که نشان داده واکسن آسترازنکا که از همان فناوری جانسون اند جانسون استفاده می کند، ۳۳ درصد در برابر گونه دلتا موثر است.
محققان می گویند این مطالعه به خوبی نشان می دهد، ۱۳ میلیون آمریکایی که واکسن J&J را تزریق کرده اند نیاز به دز تقویت کننده دارند؛ روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نیز گفته است نوع دلتا اکنون ۸۳ درصد از کل عفونت های جدید در آمریکا را تشکیل می دهد. /فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا