بین المللیسیاسی

ظریف: آمریکا، مقصر اصلی وضع خطرناک منطقه است

خبرهای فوری: وزیر خارجه ایران در مصاحبه با یک رسانه هندی وضعیت کنونی منطقه غرب آسیا را «خطرناک» توصیف کرد و آمریکا را مقصر اصلی این وضع خواند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری،  محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در جریان سفر هفته گذشته به هند با یکی از رسانه‌های این کشور درباره تنش‌ها در منطقه غرب آسیا در نتیجه اقدامات غیر قانونی آمریکا در منطقه از قبیل حمله تروریستی منجر به شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی گفت وگو کرد.

 وزیر خارجه کشورمان درباره وضعیت منطقه غرب آسیا بعد از عملیات تروریستی آمریکا علیه سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی تاکید کرد که وضعیت در منطقه خطرناکی بود.

او تصریح کرد: دلیل اصلی وضعیت خطرناک منطقه، مواضع متکبرانه و گستاخانه بوده است.

ظریف با اشاره به حمایت‌های گسترده افکار عمومی کشور‌های منطقه از سردار سپهبد شهید سلیمانی گفت: ایالات متحده باید این را بفهمد که (بعد از ترور سردار سلیمانی توسط آمریکایی‌ها)، در مناطق مختلف جهان از جمله در ۴۳۰ شهر در هند تظاهرات انجام شد.

وزیر خارجه کشورمان افزود: علاوه بر این، تروریست‌هایی از قبیل داعش، ترور سردار سلیمانی را جشن گرفتند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در این مصاحبه درباره مواضع هند هم اظهارنظر کرد و از انتظار تهران از دهلی نو برای ایفای نقش مثبت در خصوص تحولات منطقه سخن گفت.

ظریف در نشست سالانه گفت وگو‌های «رایسینا» در دهلی نو هم درباره این موضوع حرف زده بود و تصریح کرده بود که فقط داعش، ترامپ و پامپئو از ترور سردار سلیمانی خوشحال شدند./صداوسیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن