فناوری

اولین سایت ۵G در شیراز افتتاح می شود

خبرمهم: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس از راه اندازی اولین سایت نسل پنج تلفن همراه (5G) در شیراز در هفته آغازین اسفندماه خبر داد.

به گزارش بخش فناوری سایت خبرمهم،   مهرداد سهرابی با اشاره به توئیت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون راه اندازی سایت های نسل پنج در کشور گفت: اولین سایت ۵G شیراز با قابلیت استفاده عمومی هفته اول اسفندماه با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شیراز افتتاح و راه اندازی می شود.

سهرابی سرعت بسیار بالا(صد برابر نسل چهار) ، نرخ تأخیر بسیار پایین در اتصال به دستگاه‌ها(یک پنجم نسل چهار) ، ارسال داده‌های بزرگ و ویژگی ها و خدمات جدید را از مزایای نسل پنجم تلفن همراه برشمرد و کاربرد این تکنولوژی را در توسعه اینترنت اشیاء و اپلیکیشن های مبتنی بر وب، فضای ذخیره ابری ، پیشرفت چشمگیر در حوزه واقعیت مجازی و مدیریت هوشمند شهری مهم عنوان کرد.

گفتنی است محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۲۸ بهمن ماه در توئیتی با اعلام افتتاح چهارمین سایت نسل پنجم تلفن همراه (۵G) کشور در پارک آب و آتش تهران، شهرهای شیراز ، مشهد و کیش را از اهداف بعدی جهت برخورداری از این تکنولوژی عنوان کرده بود. /ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا