بین المللی

جانسون از طرح آمریکایی «معامله قرن» حمایت کرد

خبرهای فوری: نخست‌وزیر انگلیس ضمن حمایت از طرح آمریکایی «معامله قرن» مدعی شد که این طرح راه‌حل دو دولتی را تضمین می‌کند و تضمین می‌کند که بیت‌المقدس هم پایتخت اسرائیل و هم پایتخت مردم فلسطین است.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرهای فوری، «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس امروز (چهارشنبه) ضمن حمایت از طرح به اصطلاح صلح خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» گفت که هیچ طرحی برای سازش میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها بی‌ عیب و نقص نیست، اما طرح دولت آمریکا از امتیاز راه‌حل دو دولتی برخوردار است.

خبرگزاری «رویترز» در این خصوص گزارش کرد، جانسون ضمن جانبداری از طرح معامله قرن از رهبران فلسطینی خواست تا این طرح را مورد بررسی قرار دهند.

وی در این خصوص توضیح داد: «هیچ طرح صلحی کامل نیست، اما این (طرح)، از امتیاز راه‌حل دو دولتی برخوردار است، این یک راه‌حل دو دولتی است، این (طرح) تضمین می‌کند که اورشلیم (بیت‌المقدس) هم پایتخت اسرائیل و هم مردم فلسطین است».

اظهارات جانسون در خصوص بیت‌المقدس در شرایطی مطرح شده است که طبق طرح ادعایی ترامپ، مردم فلسطین از پایتختی به نام قدس محروم خواهند شد و فلسطین به مجمع‌الجزایری از تکه‌های پاره پاره زمین بدل می‌‌شود. کما اینکه حق بازگشت از آوارگان فلسطینی سلب می‌شود. /فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن