بین المللی

ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه صحت دارد؟

خبرمهم: سفارت روسیه در تهران اخبار منتشر شده مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه را جعلی خواند و اعلام کرد که این اخبار با واقعیت مطابقت ندارد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، سفارت فدراسیون روسیه در تهران اخبار منتشر شده مبنی بر ارسال تسلیحات از ایران به روسیه را تکذیب کرد.

در بیانیه‌ای که بدین منظور این سفارتخانه امروز (یکشنبه) چهارم اردیبهشت ماه صادر کرده، آمده است: اطلاعاتی که در برخی رسانه‌ها مبنی بر ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه منتشر شده جعلی است و با واقعیت مطابقت ندارد.

گفتنی است چندی پیش روزنامه «گاردین» در گزارشی مدعی ارسال موشک ضدتانک از عراق و سامانه پدافندی باور-۳۷۳ از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین شد.

در پی انتشار این گزارش از سوی گاردین، سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن هم این ادعا را تکذیب کرد و آن گزارش را غیرحرفه‌ای و بی اساس خواند. در توئیتر این سفارتخانه آمده بود: گزارش روز سه‌شنبه گاردین، با عنوان« استفاده روسیه از تسلیحات قاچاق شده توسط ایران از عراق علیه اوکراین» و داستان سرایی غیرواقعی و بی اساس است و تلاش برای ایجاد ارتباط بین تحولات اخیر در اوکراین با تحولات منطقه‌ای خاورمیانه و ذکر اسم ایران، اقدامی غیرحرفه‌ای و غیرقابل قبول است و همچنین نوعی بی احترامی به خوانندگان آن روزنامه است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا