بین المللی

اتحادیه اروپا تحریم‌های ترکیه را تمدید کرد

خبرمهم: اتحادیه اروپا تحریم‌های خود علیه ترکیه را به دلیل حفاری در آب‌های مورد نزاع در شرق دریای مدیترانه تمدید کرد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، به نقل از روسیا الیوم، اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) تحریم‌های خود علیه ترکیه را که به دلیل اقدام این کشور در حفاری برای استخراج نفت‌وگاز در آب‌های مورد نزاع در شرق دریای مدیترانه وضع کرده بود، برای یک سال دیگر تمدید کرد.شورای اتحادریه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز و پس از بازنگری در چارچوب اقدامات محدودیت‌ساز در پاسخ به حفاری غیرقانونی از جانب ترکیه در دریای مدیترانه، تحریم‌ها علیه این کشور را به مدت یک سال دیگر تمدید کردیم.
این بیانیه می‌افزاید: اتحادیه اروپا می‌تواند اقدامات محدودیت‌ساز دقیقی را علیه شخصیت‌ها یا مؤسسات مسئول فعالیت‌های حفاری غیرمجاز برای استخراج هیدروکربونات در شرق دریای مدیترانه یا مشارکت در این فعالیت‌ها اعمال کند.
شورای اتحادیه اروپا تأکید کرد: این اقدامات شامل بلوکه شدن دارایی‌های این شخصیت‌ها و مؤسسات و ممنوعیت سفر آن‌ها به اتحادیه اروپا و همچنین ممانعت از اعطای اموال ازسوی دیگران به افراد و مؤسسات مورد تحریم است.
اتحادیه اروپا سال ۲۰۱۹ در پاسخ به حفاری‌های ترکیه در شرق دریای مدیترانه که اتحادیه اروپا مالکیت آن را متعلق به قبرس می‌داند، آنکارا را تحریم کرد. /yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا