بین المللی

«نجیب میقاتی» مامور تشکیل دولت لبنان شد

خبرمهم: «نجیب میقاتی» سیاستمدار و بازرگان لبنانی با کسب اکثریت آراء نامزد نخست‌وزیری آینده لبنان شد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، منابع خبری از فضای رایزنی‌های الزام‌آور پارلمانی لبنان برای انتخاب مامور تشکیل دولت در این کشور گزارش دادند که «نجیب میقاتی» نخست‌وزیر پیشین این کشور با کسب اکثریت آرا مامور تشکیل دولت جدید شد.خبرنگار الجزیره قطر گزارش داد که در رایزنی های پارلمانی ۷۲ نماینده به میقاتی برای تشکیل دولت جدید  در این کشور رای دادند.
انتخاب نجیب میقاتی در حالی انجام می‌شود که پیش از او «سعد حریری» نخست‌وزیر سابق و رئیس جریان المستقبل بعد از گذشت ۹ ماه بدون هیچ اقدامی در بحرانی‌ترین شرایط این کشور که به مرز فروپاشی اقتصادی و مالی رسیده، از ماموریت تشکیل دولت استعفا داد.
لبنانی‌ها امیدوارند این بار سناریو درجا زدن روند سیاسی در این کشور تکرار نشده و نخست‌وزیر مکلف جدید هرچه سریعتر برای تشکیل دولت نجات در راستای منافع ملی اقدام کند.
«محمد نجیب عزمی میقاتی» سیاستمدار و بازرگان لبنانی در ۲۴ نوامبر سال ۱۹۵۵ میلادی در شهر طرابلس به دنیا آمد.
وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه آمریکایی بیروت و آکادمی اروپایی مدیریت در فرانسه و دانشگاه هاروارد در آمریکا گذرانده است.
میقاتی در عرصه سیاسی لبنان در مناصب مختلفی خدمت کرده است، او در ۱۹ آوریل سال ۲۰۰۵ میلادی به عنوان نخست وزیر لبنان انتخاب شد و تا ۱۹ ژوئیه همان سال نخست وزیر باقی ماند، دولت وی دولتی موقت بود که تنها تا انتخابات مجلس قانونگذاری جدید و تشکیل دولت براساس آن رسمیت داشت.
وی علاوه بر این از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی نیز به عنوان وزیر حمل و نقل و اشتغال عمومی فعالیت کرده است. میقاتی بار دیگر در سال ۲۰۰۹ میلادی به عنوان نماینده منطقه طرابلس در پارلمان لبنان انتخاب شد.
او موسس مجموعه «اینوست کام» است که از سال ۱۹۸۲ میلادی آغاز به کار کرده و یکی از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی عربی و منطقه‌ای به شمار می‌رود. /تسنیم

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا