اقتصادی

دیگر مردم تمایلی به سرمایه‌گذاری دلاری ندارند

خبرمهم: طبق اعلام دبیرکل کانون صرافان، در هفته‌های گذشته مردم در خرید سرمایه‌ای دلار محتاط عمل می کنند و دیگر بازار ارز مانند گذشته شاهد رفتارهای هیجانی نیست.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، کامران سلطانی‌زاده  درباره وضعیت بازار ارز در روزهای اخیر، اظهار داشت: علی رغم صحبت‌های منفی در مورد توافق و‌ ایام تعطیلی اربعین و‌ همچنین حجم بالای سفرهای آخر شهریور،شاهد نوسانات غیر طبیعی و‌هیجانی در‌بازار ارز نیستیم.

وی افزود: خرید و فروش در بازار متعادل است و خیلی شاهد افزایش خریدار یا بعبارتی هجوم خریداران در بازار ارز نیستیم. چراکه مردم برای خرید سرمایه ای دلار رفتار احتیاطی دارند.

او همچنین تأکید کرد که با توجه به اینکه بازار ارز در یک سال گذشته سودآور نبود، مردم به این نتیجه رسیدند که سرمایه‌گذاری در بازار ارز مطلوب نیست به همین دلیل هم نگاهی به معاملات هفته های اخیر نشان میدهد که دیگر مردم تمایلی به سرمایه‌گذاری دلاری ندارند.

به گفته دبیر کل کانون صرافان، هم اکنون در بازار ارز قیمت دلار ۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان، یورو ۳۰ هزار و ۶۵۰ تومان و در بازار متشکل ارزی قیمت دلار بین ۲۹ هزار و ۳۰۰ تا ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان در نوسان است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا