اجتماعیاقتصادیبین المللیسیاسی

دلار در آستانه سقوط تاریخی دیگر

خبرهای فوری: همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد و صرافی‌های بانکی، قیمت دلار به کانال ۱۴ هزار تومان بازگشت.

سیرنزولی قیمت ها در بازار ارز که از صبح امروز آغاز شده درحالی کماکان ادامه دارد که قیمت دلار از کانال ۱۵ هزار تومانی عقب نشینی کرده و وارد کانال ۱۴ هزار تومان شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی سایت خبرهای فوری، شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز موجب شده تا فروشنده ها در این بازار بیشتر از خریداران شوند؛ افزایش عرضه در بازار ارز و کاهش التهابات روانی از مهمترین دلایل کاهش قیمت دلار ست.

[irp posts=”17607″ name=”دلار به نرخ واقعی برمی‌گردد؟”]

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی های بانکی و بازار آزاد یکسان شده است؛ متقاضیان خرید دلار می توانند دلار را در صرافی های بانکی و آزاد با قیمت ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان خریداری کنند.

صرافی های بانکی دلار را از مردم با قیمت ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان می خرند؛ گفتنی است قیمت خرید و فروش یورو نیز از کانال ۱۷ هزار تومان عقب نشینی کرده و وارد کانال ۱۶ هزار تومان شده است. هم اکنون یورو در صرافی های بانکی با قیمت ۱۶ هزار و ۹۵۰ تومان فروخته و با قیمت ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان از مردم خریداری می شود.
فعالان بازار می گویند: امروز تزریق درهم در بازار افزایش یافته است و یکی از دلایل مهم کاهش قیمت دلار همین موضوع است.

[irp posts=”17541″ name=”دو ماه دیگر قرار است چه اتفاقی بیفتد؟!”]

برخی از اقتصاددان ها اما معتقدند: خنثی شدن جریان روانی در بازار ارز موجب شده تا خرید و فروش های هیجانی کاهش یابد و به همین دلیل قیمت ها در این بخش رو به منطقی شدن می رود.

یکی از فعالان بازار می گوید: علت اصلی ریزش قیمت ها در بازار در کنار عرضه درهم، جو مثبت سیاسی حاکم در بازار است؛ او تاکید دارد که متغییرهای سیاسی اثر خود را در بازار ارز طی روزهای اخیر گذاشت اما بنظر می رسد بانک مرکزی اجازه ادامه تنش های قیمتی در بازار را نخواهد داد. /تسنیم

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

‫۷ دیدگاه ها

  1. چرا دلیل کارشناسی و علمی برا اخبار تون ارائه نمیکند شیوه شما خبر سازی و عوام فریبیه .مردم چه راهی برا حفظ ارزش دارییشون دارند ؟سرمایه زندگی و پس انداز مردم نزد بانکها که هرروز بی ارزشتر میشه .مجبورند با خرید دلار و سکه ارزش پولشون رو حفظ کنند .جلوی دلالها رو باید گرفت دلالهای سکه ارز مسکن و … که ریالی مالیات نمیدند و لی بالاترین گردش پولی مملکت به دست اینها ردو بدل میشه

  2. خر خودتونید و جد آبادتون… یه قطره نمیتونن نفت بفروشن یه دلار وارد کشور نمیشه سقوط تازیخی دیگر…. دجال از شما کمتر دروغ میگه… دلار رو ۳ هزار تومنم باشه خیلی بالاست…. رو ۱۴ تومنه نوشته سقوط دلار… تف بر شرفتون بیاد..

  3. سقوط تاریخی؟؟؟!!!!!! تو کانال ۱۴ تومن. تیتر زدن هم جالبه…..
    سقوط تاریخی اینکه دلار برگرده به قیمت قبل نه از ۱۵ تومن رسیده ۱۴ تومن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا