حوادث

زمین لرزه شدید در اندونزی و فیلیپین

خبرمهم: دو زلزله شدید مناطقی از اندونزی و فیلیپین را لرزاند هرچند به گفته مقامات محلی، هیچ یک خطر وقوع سونامی در پی نداشته است.

دو زلزله شدید مناطقی از اندونزی و فیلیپین را لرزاند هرچند به گفته مقامات محلی، هیچ یک خطر وقوع سونامی در پی نداشته است.

به گزارش بخش حوادث سایت خبرمهم، امروز (دوشنبه) دو زمین لرزه قوی و در عمق کم آب، غرب اندونزی و فیلیپین را لرزاند، اما خسارت جدی گزارش نشده و با خطر وقوع سونامی همراه نبوده است.

مرکز لرزه نگاری ایالات متحده اعلام کرد: زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۷ ریشتر در عمق ۱۶ کیلومتری و حدود ۱۶۹ کیلومتری غرب “پاریمان”، شهری در استان سوماترای غربی اندونزی رخ داد.

آژانس هواشناسی و ژئوفیزیک اندونزی نیز اعلام کرده است که زمین لرزه در بسیاری از مناطق این استان احساس شده است اما خطر سونامی وجود ندارد.

همچنین موسسه آتشفشان‌شناسی و زلزله‌شناسی فیلیپین اعلام کرد: زمین‌لرزه دیگری به بزرگی ۶.۴ ریشتر بخش‌هایی از منطقه مانیل و استان‌های اطراف آن را لرزاند، اما گزارشی از خسارات یا تلفات احتمالی آن گزارش نشده است. کانون این زمین لرزه نیز در عمق حدود ۲۸ کیلومتری از سطح زمین بوده است.

اندونزی و فیلیپین در منطقه جغرافیایی موسوم به “حلقه آتش” قرار دارند که شاهد بیشترین موارد وقوع زلزله و فوران کوه های آتشفشانی هستند.

به گزارش ای بی سی نیوز، ماه گذشته همچنین زمین لرزه ای به بزرگی ۶.۲ ریشتر استان سوماترای غربی در اندونزی را لرزاند که دستکم ۱۶ کشته و بیش از ۴۰۰ زخمی بر جای گذاشت/ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا