حوادث

مردم سی سخت در خانه‌های آسیب‌دیده نمانند/ نگرانی از وقوع پس لرزه‌ها

خبرمهم: مردم وارد خانه‌هایی که دیوار‌ها ترک خورده نشوند، زیرا ممکن است پس لرزه‌ها سبب تخریب خانه شود.

به گزارش بخش حوادث سایت خبرمهم،  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم وارد خانه‌هایی نشوند که دیوار‌ها در زلزله ترک خورده، زیرا ممکن است پس لرزه‌ها سبب تخریب دیوار‌ها شود.احد جمالی افزود: نیرو‌های جهادی و سپاه همت خوبی در تخلیه منازل و انتقال آنها داشتند.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی و شهرداری باید احساس مسئولیت خود را بیش از پیش داشته باشند، گفت: زلزله‌ای که رخ داد، در گسل کازرون است که یک شاخه آن به طرف سی سخت است که بسیار فعال و پویا است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم پیش لرزه و هم پس لرزه‌های زیادی در این زلزله داشتیم و هر ساله اینجا زلزله داریم و باید به مقاوم سازی ساختمان‌ها بسیار توجه شود.

وی با بیان اینکه اسکان موقت در شهر انجام شده است، افزود: تا پایان تیر ماه همه ساختمان‌هایی که نیاز به بازسازی دارند، باز سازی می‌شوند و نوع معماری در اینجا با توجه به زلزله‌ها بسیار مهم است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: با توجه با اینکه سی سخت، نگین پایتخت طبیعت است باید معماری این شهر در شأن این منطقه باشد. /ایلنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا