ورزشی

شستا، ساختمان های فدراسیون فوتبال و پرسپولیس را به نام خود زد!

خبرمهم: شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی از انتقال قطعی سند مالکیت فدراسیون فوتبال و سه‌دانگ از ساختمان باشگاه پرسپولیس به‌نام شستا خبر داد.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، مهدی اسماعیلی مدیر امور حقوقی و قراردادهای شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی درخصوص دریافت مبلغ پرداخت شده به فدراسیون فوتبال توضیحات زیر را ارائه کرد.

متن کامل توضیحات وی به شرح زیر است:

* شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دی‌ماه ۱۳۹۸ با استناد به مصوبه ستاد مقابله با تحریم و مصوبه هیات امنای محترم سازمان تأمین اجتماعی و به‌منظور کمک به فدراسیون فوتبال در شرایط تحریم‌های ظالمانه و در راستای منافع ملی کشور نسبت به پرداخت ۲میلیون یورو به فدراسیون فوتبال به عنوان قرض، اقدام کرد.

* بر اساس این گزارش، شستا به‌منظور بازگشت مبلغ پرداخت شده، علاوه بر تعهد فدراسیون فوتبال که در متن مصوبه ستاد مقابله با تحریم ها نیز به آن تصریح شده و تعهد ریاست محترم وقت فدراسیون در مکاتبات متعدد، برای استرداد مبلغ ارزی دریافتی به نرخ روز تسویه یک فقره چک به مبلغ ۲میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال به سررسید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ نیز دریافت کرد.

* از همان زمان و با توجه به این‌که شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع چند میلیون سهام‌داران خرد هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به‌منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار به‌عنوان ذی‌نفعان، نسبت به طرح دعوا مطالبه مبلغ ۲میلیون یورو در مراجع قضایی اقدام کرد.

* پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ ۲میلیون یورو بانضمام خسارت تاخیر تادیه و خسارات دادرسی صادر و پس از مضی مواعد قانونی قطعیت یافت.

* در همین راستا، متعاقبا اجراییه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانونی اجرای احکام مدنی اموال توقیف شده کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی و آگهی مزایده ساختمان‌های فدراسیون فوتبال صادر شد. پس از گذشت مواعید قانونی، ساختمان‌های فدراسیون در قبال مبلغ روز تسویه به‌نام شستا منتقل و سند تک برگ آنها به‌نام شستا صادر و تحویل گردید.

* شایان ذکر است همانطور که قبلا مدیرعامل شستا بیان کرده، شستا با مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته مبلغ پرداخت شده را به نرخ روز بانضمام خسارات وارده از فدراسیون فوتبال وصول نموده است.

بنابر این گزارش، شرکت شستا مبلغ ۲ میلیون یورو به فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات ویلموتس قرض داد، اما حالا این شرکت در ازای مطالبات ساختمان فدراسیون و سه دانگ از سند باشگاه پرسپولیس را به‌نام خود کرد.

گفتنی است، علی سلیمانی خزانه‌دار وقت فدراسیون فوتبال در ۱۳ بهمن ۹۹ خبر از تسویه بدهی شستا داده و در این باره ادعا کرده بود: با همکاری وزارت ورزش و جوانان، ۴ میلیارد دیگر به شرکت شستا پرداخت شد. بدین ترتیب مجموع پرداختی به این شرکت به ۲۵ میلیارد رسید که براساس نرخ روز هنگام استقراض دقیقا معادل ۲ میلیون یورویی است که در سال ۹۸ از این شرکت قرض گرفتیم./ ورزش سه

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا