اجتماعی

برنامه‌ریزی برای کسب رتبه‌های جهانی از سوی دانش‌آموزان مناطق دورافتاده و مرزی

خبرمهم: وزیر آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی برای کسب رتبه‌های جهانی در المپیادهای جهانی از سوی دانش آموزان مناطق دور افتاده و مرزی خبر داد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، وزیر آموزش و پرورش از برنامه‌ریزی برای کسب رتبه‌های جهانی در المپیادهای جهانی از سوی دانش آموزان مناطق دور افتاده و مرزی خبر داد.

 یوسف نوری در برنامه‌ای تلویزیونی با اشاره به این که دانش آموزان ایرانی در روزهای گذشته در المپیادهای جهانی درخشیده اند و عنوان نخست را در المپیاد جهانی زیست شناسی کسب کرده اند که این اتفاق پس از ۲۳ سال افتاده است، اظهارکرد: باید برای دانش آموزان مناطق دور افتاده و مرزی کشور برنامه ریزی کنیم تا بتوانند در این مسابقات شرکت و عناوین ملی و بین المللی کسب کنند. در مسابقات جهانی امسال نیز سه نفر از دانش آموزان شرکت کننده از شهرستان ها هستند.

وی افزود: نگاه دولت، نگاه عدالت محوری است و بر همین اساس آموزش و پرورش با هماهنگی با سازمان صدا و سیما، در شبکه امید برای دانش آموزان کل کشور، برنامه هایی را به منظور آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در المپیادهای ملی پخش می کند تا دانش آموزان تمام کشور بتوانند از این امکان برای افزایش ظرفیت های علمی خود استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت هایی که برای ارتقای علمی دانش آموزان به منظور شرکت در المپیادهای علمی شده است، اظهار کرد: باشگاه دانش پژوهان جوان مدت زیادی تعطیل شده بود که اخیراً در شورای عالی انقلاب فرهنگی، اساسنامه آن به تصویب رسید و این باشگاه به مکانی که منتخبان کشوری المپیادها در آن جمع و برای المپیادهای جهانی آماده می‌شوند، تبدیل خواهد شد.

این عضو کابینه دولت مردمی در مورد امتیازاتی که دانش آموزان صاحب رتبه در المپیادهای جهانی و کشوری خواهند داشت، اظهار کرد: کسانی که در المپیادهای جهانی رتبه کسب می‌کنند، می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در رشته مورد علاقه خود در دانشگاه تحصیل کنند و کسانی که در المپیادهای کشوری رتبه کسب کنند خواهند توانست در صورت کسب ۸۵ تا ۹۰ درصد نمره آخرین فرد قبول شده در آن شهر رشته قبول شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی زیست‌شناسی رتبه نخست دنیا را کسب کردند و در المپیاد ریاضی توانستند در رتبه هشتم جهانی قرار گیرند که نسبت به سال گذشته ۲۱ رتبه رشد داشتند و در المپیاد جهانی فیزیک دو مدال نقره و سه برنز کسب کردند.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا