اجتماعی

وزیر ارتباطات خبر داد: افزایش پلکانی قیمت اینترنت قطعی است

خبرمهم: وزیر ارتباطات با بیان اینکه، افزایش قیمت اینترنت در طول ۱۰ سال گذشته دست نخورده باقی مانده از افزایش قیمت تدریجی تعرفه‌های ارتباطاتی خبر داد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه، افزایش قیمت اینترنت در طول ۱۰ سال گذشته دست نخورده باقی مانده از افزایش قیمت تدریجی تعرفه‌های ارتباطاتی خبر داد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، «عیسی زارع‌پور» درباره افزایش قیمت گفت: «با اصلاح هیجانی قیمت اینترنت مخالفم. شرکت‌های خصوصی پیشنهادهایی داشتند که بالا بود و به همین دلیل من مخالفت کردم.»

به گفته زارع‌پور، تعرفه باید به شکل پلکانی اصلاح شود. با این حال تغییرات در این بخش قطعی است چون در ۱۰ سال اخیر قیمت تقریبا ثابت بوده است.

او با اشاره به نیاز جدی برای توسعه زیرساخت‌های موجود گفت: «به هر روی ۱۰ سال تعرفه‌ها افزایش پیدا نکرده و برای امکان توسعه باید تعرفه‌ها به صورت تدریجی افزایش پیدا کنند. در غیر این صورت باید آمادگی این موضوع را داشته باشیم که یک یا دو سال دیگر حتی امکان گفت‌وگوی تلفنی در تهران هم وجود نداشته باشد.»

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه توسعه نیازمند هزینه است، گفت: «درآمد و هزینه‌ها باید همخوانی مناسبی با هم داشته باشند، تا امکان توسعه زیرساخت‌های ارتباطی فراهم شود.

از مصوبه سال ۹۹ تا افزایش پلکانی قیمت در دولت سیزدهم

نیمه‌های اسفند سال گذشته نیز مجلس مصوبه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن مجلس افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی را تصویب کرد. در مصوبه مجلس همچنین بندی که هرگونه افزایش قیمت اینترنت را ممنوع اعلام کرده بود، حذف شد.

بر اساس این مصوبه سه هزار میلیارد تومان درآمد افزایش حق‌السهم پرداختی شرکت‌های اینترنتی به صدا و سیما، مخابرات ایران و تولید محتوا در فضای مجازی اختصاص خواهد یافت.

این مصوبه حکایت از افزایش ۱۰ درصدی حق‌السهم دولت از اپراتورها داشت و دولت باید بخشی از آن را به صداوسیما و مخابرات پرداخت کند. افزایش مالیاتی که به گفته وزیر ارتباطات وقت ۱۰۰ درصد به گرانی اینترنت منجر خواهد شد چراکه به گفته او شرکت‌های اینترنتی حاشیه سود کمی داشته‌اند و نمی‌توان بدون افزایش قیمت نهایی، مالیات آنها را افزایش داد.

حالا هم زارع‌پور در نخستین نشست خبری خود، خبر از افزایش پلکانی قیمت اینترنت داده و این با دلیل این افزایش قیمت توسعه زیرساخت‌ها عنوان شده است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

یک دیدگاه

  1. بهتره حقوق و اضافه کاری اجباری پرستاران هم به صورت پلکانی محاسبه و پرداخت شود . دولت هرجا که برایش محل درآمد است ، علاقه به محاسبه پلکانی دارد ولی جایی که می خواهد چیزی به مردم پرداخت کند از سیستم پلکانی خبری نیست …حقوق کلرگران و معلمان هم باید پلکانی اضافه شود …اگر دولت از کشاورز ذرت کار هم می خواهد ذرت خریداری کنند باید بصورت پلکانی قیمت را محاسبه کند . یعنی قیمت خرید صد تن ذرت از ۱۰۰ برابر قیمت خرید یک تن ذرت باید به مراتب بیشتر باشد . چرا باید کشاورز و خانواده اش اینترنت را به صورت پلکانی از دولت بخرند ولی ذرت را غیر پلکانی به دولت بفروشند ؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا