اجتماعی

تکلیف وراث در صورت فوت مالک خودرو چیست؟

خبرمهم: نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: برگ سبز خودرو، سند کالای منقول محسوب می‌شود و در صورت فوت مالک خودرو نیازی به مراجعه به دفترخانه‌ها نیست.

درباره برگ سبز خودرو و ابهاماتی که در بخش وراثت مطرح می‌شود اظهار داشت: برگ سبز، سند قطعی است و مردم می‌توانند به راهور مستقیم مراجعه کنند، همچنین فرد اگر بخواهد می‌تواند به دفترخانه مراجعه کند.
به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، نماینده رباط کریم در مجلس افزود: ما بعنوان نمایندگان مجلس بدنبال بسته شدن دفترخانه و یا راهور نیستیم، هر دو باید باز باشند و مردم استفاده کند.
نایب رئیس کمیسیون قضایی تاکید کرد: اگر بحث فوتی و وراثت مطرح است، خودرو کالایی منقول به حساب می‌آید و همانگونه که کالا بین وراث تقسیم و یا به شورای حل اختلاف اعلام و بر اساس آن تقسیم می‌شود، بنابراین مردم هر کاری را که برای انتقال کالایی دیگر انجام می‌دهند برای خودرو نیز همان را انجام می‌دهند و نگران نباشند.
نوروزی همچنین گفت: هیچگاه نباید راه بر مردم بسته شود و آن‌ها را در چالش قرار داد و باید امورات مردم را تسهیل کرد. حتی اگر امکان داشته باشد مبلغی که هم اکنون توسط راهور اخذ می‌شود به نفع مردم کاهش یابد.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا