اجتماعیاستانیتهران

سید ابراهیم رئیسی:معطلی ۳۰ ساله برای افتتاح بیمارستان شهریارغیرقابل قبول است

خبرمهم: رئیس جمهور در ادامه سفر یک روزه به غرب استان تهران، از پروژه بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار که حدود ۳۰ سال قبل کلنگ‌زنی شده است، بازدید کرد.

رئیس جمهور در ادامه سفر یک روزه به غرب استان تهران، از پروژه بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار که حدود ۳۰ سال قبل کلنگ‌زنی شده است، بازدید کرد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشور روز شنبه در ادامه برنامه‌های سفر به شهرستان‌های غرب استان تهران ضمن بازدید از بیمارستان نیمه تمام امام خمینی شهریار، در گفتگو با پیمانکار و مسئولین وزارت بهداشت و درمان، از مشکلات و موانع تکمیل و معطلی ۳۰ ساله مطلع شد.

رئیس جمهور معطلی ۳۰ ساله برای افتتاح پروژه‌هایی مانند بیمارستان شهریار را غیرقابل قبول دانست و اظهار داشت: امروز پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در سراسر کشور به شکل نامناسبی مقابل دیدگان مردم قرار دارد که ضرورت دارد به سرعت آنها را سروسامان دهیم.

رئیسی در ادامه با تاکید بر اینکه در مدت زمان کمتر از یکسال این بیمارستان باید تکمیل شود از وزارت بهداشت و درمان خواست تا همزمان روند جذب نیرو و تأمین تجهیزات بیمارستان را شروع کند تا همز‌مان با تکمیل بیمارستان زمینه افتتاح کامل آن فراهم شود.

 بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی(ره) شهریار در اوایل دهه ۷۰ و توسط مرحوم هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت کلنگ‌زنی شد و امروز با گذشت حدود ۳۰ سال و فراز و نشیب‌های فراوان در مرحله پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی بنا قرار دارد.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی ایران و استانی قرار است در نیمه نخست امسال بنای فیزیکی بیمارستان به اتمام رسیده و سپس نسبت به تجهیز و بهره‌برداری آن اقدام شود.

به گفته رئیس دیوان محاسبات استان تهران قیمت تمام شده این بیمارستان ۱۰۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که میانگین هر تخت تقریبا ۳ میلیارد تومان بوده و نسبت به پروژه‌های مشابه در زمان خود هزینه ۱۰۰ برابری برای بیت‌المال دارد./فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا