سیاسی

سعیدی: رئیس جمهور درباره ناهنجاری های ورزشگاه تذکر دهند

خبرمهم: امام جمعه قم گفت: انتظار مردم از رییس جمهور این است که به وزیر ورزش تذکر دهد که از ناهنجاری ورود زنان به ورزشگاه ها جلوگیری کنند.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، امام جمعه قم گفت: انتظار مردم از رییس جمهور این است که به وزیر ورزش تذکر دهد که از ناهنجاری ورود زنان به ورزشگاه ها جلوگیری کنند.

 آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نمازجمعه قم اظهار داشت: پیاده روی اربعین تبلوری از فرهنگ حسینی است.

امام جمعه قم گفت: بهره برداری از ظرفیت عظیم اربعین نیازمند برنامه ریزی دارد که مسئولان باید اقدامات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی لازم را انجام دهند و از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: مراسم اربعین خواری در چشم مستکبران است و دیدیم که قبل از اربعین بلوایی در عراق ایجاد کردند و این نشان می‌دهد دشمن دست پلید خود را از آستین برخی‌ها بیرون می‌آورد.

امام جمعه قم گفت: دشمن عظمت ایران و هم پیمانی ایران و عراق را نمی‌خواهد و شیعیان با حضور میلیونی خود در راهپیمایی اربعین که همراه با مساوات و همدلی و ایثار و گذشت است در حقیقت مقدمه و زمینه ساز ظهور است.

وی ادامه داد: سخن اربعینی ها این است که ما با مال و جان خود در دفاع از حریم ارزش‌های دینی و اهل بیت اجازه تکرار عاشورای دیگری در تاریخ نخواهند داد.

خطیب جمعه قم بیان داشت: طبق اصل هشتم قانون اساسی دعوت به خیر وظیفه‌ای همگانی و متقابل است که دولت و مردم در این زمینه نسبت به هم وظیفه دارند.

وی ادامه داد: مردان و زنان با ایمان در امر به معروف و نهی از منکر با هم سهیم و شریک هستند و پیامبر می‌فرماید وقتی امت من امر به معروف و نهی از منکر را به هم واگذار کردند باید منتظر وقایع ناگوار باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: ملت و دولت اسلامی در این زمینه وظیفه دارند و نباید شانه خالی کنند چرا که به دنبال آن گرفتاری‌ها نصیب جامعه می‌شود.

آیت الله سعیدی بیان داشت: دولت سیزدهم دولت مردمی و انقلابی است که ضمن تشکر از دولت بر اساس اصل امر به معروف و نهی از منکر انتظار مردم از رییس جمهور این است که به وزیر ورزش تذکر دهد که از ناهنجاری ورود زنان به ورزشگاه‌ها جلوگیری کنند و امر خدا مقدم بر نهادهای بین المللی است.

وی با بیان اینکه آقای رییسی تجربه کرده که کار برای خدا شکست نمی‌خورد افزود: باید از ورود تماشاگران که صحنه‌های ناهنجاری در ورزشگاه‌ها دارد جلوگیری شود و این انتظار هم وجود دارد که دولت برای جامعه تولید شادی حلال کند و این امر ضروری است و متدینین از این وضع گله دارند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) تاکید کرد: متدینین عبور از خط قرمزها برایشان قابل تحمل نیست و نباید گذاشت که ناهنجاری‌های اخلاقی عده‌ای در ورزشگاه‌ها که به علت برنامه ریزی نادرست مدیران میانی است به نام دولت مردمی ثبت شود./اقتصادآنلاین

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا