سیاسی

فریب الفاظ زیبای دشمن را نخوریم

خبرمهم: نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام با بیان این که آمریکا مصداق بارز نقض حقوق بشر در جهان است گفت: فریب الفاظ زیبای دشمنان را نخوریم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام با بیان این که آمریکا مصداق بارز نقض حقوق بشر در جهان است گفت: فریب الفاظ زیبای دشمنان را نخوریم.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، حجت‌الاسلام‌ اله‌نور کریمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام با اشاره به دهه اول ماه ذی الحجه از این دهه را جزء ایام مبارک و فرصتی برای غفران و رحمت الهی یاد کرد و  اظهار داشت: ایام، ایام پیوند مبارک ام‌‌متقیان و الگوی زنان جهان حضرت فاظمه زهرا(س) است که می‌تواند الگوی مبارک برای نسل جوان و صراط مستقیم برای زندگی معنوی، موفق و عاقبت بخیر باشد.

امام جمعه ایلام، الگوگیری از پیوند مبارک این دوبزرگ اسلام را راهکار غلبه بر مشکلات پیش رو برای جوانان دانست و گفت جوانان و خانواده‌ها برای تشکیل خانواده از ساده زیستی و آغاز زندگی با کمترین امکانات ممکن و پرهیز از تشریفات و چشم هم چشمی‌های امروز همت کنند تا نسل جوان برای تشکیل زندگی با مشکل مواجه نشوند.

وی ازدواج را امری مورد پسند اسلام عنوان کرد و گفت: امر اذواج، امری الهی است و با برگزاری ساده و به دور از رقابت و نیات مادی قابل دوام خواهد بود.

بالارفتن سن  ازدواج نیز مورد اشاره خطیب جمعه ایلام بود و در بیان علت این افزایش سن دوری از سنن الهی و چشم هم چشمی‌های مادی دنیای امروز و همچنین نگاه رقابتی را عامل آن عنوان کرد و بیان داشت: پرهیز از تجملات و انتخاب همسران شایسته و همطراز و مومن را راهکار کاهش سن ازدواج دانست.

پیری جامعه به گفته امام جمعه ایلام خطری جدی برای آینده کشور بوده و فرزند آوری را مورد تاکید قرار داد و گفت:، مقام معظم رهبری در این خصوص هشدار دادند، افزود: لذت فرزند  داشتن غیر از اینکه صدقه جاریه بوده، بسیار ارزشمند است، تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد فرزندآوری تاثیرات مثبتی بر انسان و زندگی زوج های جوان دارد.

 امام جمعه ایلام یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ که فرزندآوری و تشویق به آن، یکی از وظایف مهم و اساسی است که باید انجام شود و تلاش برای افزایش نسل و  نیروی انسانی کشور و خانواده یکی  از ضروری ترین فرائض مسئولان و آحاد جامعه است و همه باید در این راستا تلاش کنند و انتظار مقام  معظم رهبری برای پویایی جامعه ماست که به عنوان کار ارزشی و به عنوان عبادت در سطح جامعه اجرا شود

خطیب جمعه ایلام سالروز آزاد سازی مهران و عملیات غرور آفرین و موفق کربلای یک را در دهم تیرماه ۱۳۶۵ بعنوان روزسرنوشت، موفقیت و عزت و سربلندی مردم ایران و نیوهای مسلح آ عنوان کرد و خاظر نشان کرد: در این روز و در اوج گرمای آن زمان رزمندگان اسلام علاوه بر آزادی مهران تمام محاسبات دشمن را به هم ریختند و کاری کردند کارستان که امروز امنیت مرزهای آن محل امن برای ایران است.

کریمی‌تبار در ادامه سخنان خود به جنایات آمریکا در دوران عمر با برکت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جنایت دیگر آمریکا که خود را مدعی حقوق بشر می دانند حمله به هواپیمای مسافربری با سرنشینان ایرانی و خارجی بود که برای این جنایت خود نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه بانیان آن را مورد تشویق نیز قرار داد.

وی با اشاره به اینکه روز ۱۲ تیرماه به عنوان  افشای ماهیت حقوق بشر آمریکایی نامگذاری شده است، گفت: اینهایی که دم از حقوق بشر می زنند چه جنایت هایی مرتکب می شود، آمریکا از شهریور ۱۳۵۹ دارایی های ایران را مسدود کرده و از همان موقع موجب جنایت هایی شده است در حالی که دم از حقوق بشر می زنند اما اقدامات آنها ضد حقوق بشر است.

 امام جمعه ایلام گفت: اولین کشوری که در دنیا از سلاح هسته ای استفاده کرد آمریکایی ها بودند که برعلیه ژاپتی ها به کار گرفتند و امروز به ما می گویند شما ممکن سراغ سلاح اتمی بروید و دارند تحریم ها را تشدید می کنند، چه  جنایت هایی در زندان ابوغریب در عراق مرتکب شدند اما رسانه هایی که در اختیار دارند، نمی خواهند نقاط ضعف و جنایت های آنها را افشا کنند و این جنایت ها مسکوت مانده است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلان، حمایت آمریکا از گروهک نفاق  که از جمله گروهک‌های خائن به ملت ایران و نقش آفرین در به خاک و خون کشیدن  ۱۷ هزار نفر از مردم ایران اسلامی  است را ننگ دیگر مدافعان حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد و گفت: آمریکا برای تشکیل داعش کوتاهی نکردند، آمریکا تا کنون ۶۲ کودتای موفق در سطح دنیا داشته است، ۲۸ مرداد سال ۳۲ که دولت مصدق را با کودتا سرنگون کردند و جنایتکارانی که قبل از انقلاب از ما حق توحش می گرفتند

 وی تصریح کرد: تاز مانی که به نفع خودشان است دم از حقوق بشر می زنند، افکار عمومی ملت ما نباید در برابر تبلیغات مزورانه آنها فریب بخورد، تحریم های  ناجوانمردانه ای که علیه ما انجام می دهند، حتی داروهای  خاص که جان بسیاری از بیماران در کشور، به این داروها بستگی دارد، این جنایتکاران،  ادعا می کنند که از حقوق بشر دفاع می کنند.

 امام جمعه ایلام با بیان اینکه یکی از جنایت های آنان ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بوده است، ابراز کرد: داشتن حق وتوی آنها در سازمان ملل و شورای امنیت به چه معنایی است، وظیفه ماست که دشمن را بشناسیم و  در برابر تبلیغات فراگیری که دارند، فریب زیبایی الفاظ آنها را نخوریم، دشمن دشمن است و اینها دلسوز ما نیستند./تسنیم

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا