سیاسی

معاون وزیر دفاع: قادریم هر تهدیدی علیه ایران را قاطعانه و بی درنگ پاسخ دهیم

خبرمهم: معاون هماهنگ کننده وزیر دفاع گفت: امروز به سطحی از بازدارندگی رسیده‌ایم که قادریم هر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران را قاطعانه و بی درنگ پاسخ دهیم.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم،  امیر سرتیپ سعید شعبانیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس به ویژه سه وزیر دفاع شهید با تشریح وضعیت ایران اسلامی در دوران جنگ اظهار داشت: ایران در شرایطی وارد جنگ با رژیم بعث عراق شد که به لحاظ امکانات و توانمندی نظامی در سطح مطلوب و بازدارنده قرار نداشت.

وی با بیان اینکه تجهیزات دفاعی غیربومی ایران در دوران جنگ تحمیلی میراث طاغوت بود، گفت: این تجهیزات به لحاظ اینکه وارداتی بودند و از طرفی کشورهای سازنده این تجهیزات همه جانبه از صدام حمایت می‌کردند، همواره با مشکل تأمین قطعه، تعمیر و استفاده مواجه بودند تا جایی که از چرخه استفاده کنار گذاشته می‌شدند.

امیر سرتیپ شعبانیان ادامه داد: در اوسط و پایان جنگ با تدبیر بنیانگذار کبیر انقلاب و به رغم تحریم‌های همه جانبه دفاعی و نظامی علیه ایران اسلامی، نیروهای مسلح با اتکا به قدرت لایزال الهی و توسل به ائمه اطهار، تولید تجهیزات دفاعی را دستور کار قرار دادند و به موفقیت‌هایی و پیشرفت‌هایی در این حوزه بسیار حیاتی نائل شدند.

معاون وزیر دفاع با بیان پیشرفت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران طی این چهل سال گفت: در دوران جنگ تحمیلی زمانی که به ما حمله موشکی می‌شد به پناهگاه‌ها می‌رفتیم اما امروز به سطحی از بازدارندگی رسیده‌ایم که قادریم هر تهدیدی علیه جمهوری اسلامی ایران را قاطعانه و بی درنگ پاسخ دهیم.

امیر سرتیپ شعبانیان در پاسخ به این سؤال که آیا تجهیزات دفاعی و نظامی ایران کاملا بومی است یا خیر، گفت: دانش بومیِ طراحی، ساخت و تولید تجهیزات دفاعی با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری و همت مجاهدانه متخصصان صنعت دفاعی در کشور ایجاد شده است و قادریم انواع تسلیحات راهبردی مورد نیاز نیروهای مسلح را ساخته و در اختیار یگان‌های رزم قرار دهیم.

وی افزود: امروز تقریبا تمام محصولات دفاعی ما بومی و ساخت متخصصان کشور خودمان است و نیازی به بیگانگان در این حوزه‌ها وجود ندارد.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع ادامه داد: به برکت دفاع مقدس و به رغم تبدیل تهدیدها به فرصت، در عرصه نظامی و دفاعی به شکوفایی رسیدیم و  امروز از سرریز دانش دفاعی، سایر بخش‌های صنعتی کشور نیز بهره مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: در جنگ تمام عیار اقتصادی و بنا به درخواست بخش‌های صنعتی دولتی و خصوصی و به دنبال عدم اجرای تعهد شرکت خارجی در تأمین قطعات بخش‌های صنعتی کشور، بیش از هزاران قطعه در حوزه خودرو ساختیم و تحویل صنایع مختلف از جمله خودرو سازی دادیم.

امیر سرتیپ شعبانیان با بیان اینکه مجموعه دفاعی کشور قصد موازی کاری با بخش خصوصی و ورود به بخش های خارج از مأموریت‌های ذاتی خود را به هیچ وجه ندارد، گفت: وزارت دفاع و نیروهای مسلح هر کجا که نیاز و درخواستی از سوی مسئولان کشور بوده است، وارد عمل شدند.

وی تصریح کرد: آماده انتقال تجربیات و انتقال فناوری خود به بخش های صنعتی هستیم و این موضوع بارها و بارها توسط وزیر دفاع در رسانه‌ها منعکس شده است.

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با اشاره به نمایشگاه نهضت قطعه سازی که مورد توجه مسئولان و مدیران شرکت‌های خودرو سازی نیز قرار گرفت، افزود: در این نمایشگاه بیش از دو هزار قطعه و تجهیزات ساخته شده توسط وزارت دفاع در زمینه مواد فلزی، مواد غیرفلزی،   سوخت، مواد پرانرژی، سرجنگی، هدایت و ناوبری، کنترل، اویونیک، الکترواپتیک، ارتباطات، رادار، جنگال، سایبرو فناوری اطلاعات، انرژی، تولید و توزیع توان، موتور و پیشران، نفت، نیروگاه، گاز، پتروشیمی، خودرو، ریلی، بهداشت و سلامت، صنعت هوایی، دریایی وارتباطات و مخابرات در معرض دید مسئولان قرار گرفت و مصداق عینی توانمندی و قدرت ساخت و بومی سازی تجهیزات دفاعی و غیر نظامی به منصه ظهور گذاشته شد./ایرنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

یک نظر

  1. ای کاش ارتش ایران وارد ساخت خودرو هم میشد تا یک خودروی قابل قبولی مردم ایران بتوانند سوار شوند البته در طول ۴۰سال از زمان انقلاب تا بحال هیچ دولتی در ایران زورش به این خودروسازها نرسید نه توانستند کیفیت و ایمنی خودروها را به حد قابل قبول برسانند و نه توانستند روی قیمتها هیج اثری بگذارند یعنی توی این اوضاع ۴۰ساله برای این قشر و خودروسازها بسیار پردرامد بوده اگر مر دم به تنگناها رسیدند و له شدند ولی اینها (لگن سازهاو ارابعه های مرگ را میسازند ) بسیار خوب بوده ای کاش خودروسازی را هم بایک اسم دیگری که بقیه خودروسازها نتوانند هیچ تاثیری رویش داشته باشند به ارتش میداد دولت بعد دنیا از ایران خودرو میخرید ایا اوایل بعد از کشتن صدام چند تای پراید ۲میلیونی به عراق دادند دیگر هیچ کشوری حاضر به خرید خودروی ایران نشده خوب مغز گورخر که نخوردند با پولی که پراید ایران را بخرند به فرض محال میروند با همان قیمت مثلا ۹۰میلیون ( قورباغه ابو عطا میخواند ) با ان ۹۰تومان بنز المان را میخرند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا