سیاسی

پیشنهادهای عجیب در مجلس یازدهم ادامه دارد/ معاونان پارلمانی دستگاه‌های دولتی را مجلس انتخاب کند

خبرمهم: نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس گفت: امروز نمایندگان ساعت‌ها وقت خود را برای امر مهم نظارت و انتخاب نمایندگان در شورا‌های عالی صرف کردند.

به گزارش بخش سیاسی سایت خبرمهم، سیدسلمان ذاکر، نماینده مردم ارومیه گفت: برای قوی‌تر شدن امر نظارت مجلس باید معاونان پارلمانی را مجلس انتخاب کند.

نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز مجلس گفت: امروز نمایندگان ساعت‌ها وقت خود را برای امر مهم نظارت و انتخاب نمایندگان در شورا‌های عالی صرف کردند.

او افزود: برای قوی‌تر شدن در امر نظارت لازم است رصد کنیم که کدام قسمت‌ها مجلس باید کارآمدتر شود، شاید در سال تنها دو جلسه این شورا‌ها نشست برگزار کنند، اما ما باید نظارت مستمری را برای مجلس تعریف کنیم.

نماینده مردم ارومیه گفت: با کارآمدسازی نظارت در مجلس رابطه بین دولت و مجلس شفاف شده که در این راستا باید ارتباط میان مجلس با دستگاه‌های دولتی تعریف شود، نمایندگان مجلس باید بتوانند معاونان پارلمانی دستگاه‌ها را انتخاب کنند، زیرا با وجود انتخاب معاونان پارلمانی از سوی نهاد‌ها به دلیل عدم شناخت ما نسبت به آنها این نظارت به خوبی انجام نمی‌شود.

ذاکر تاکید کرد: برای قوی‌تر شدن امر نظارت مجلس باید معاونان پارلمانی را مجلس انتخاب کند.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: اگر قرار باشد نظر شما لحاظ شود، باید موارد مدنظر در آیین‌نامه داخلی مجلس اصلاح شود. /yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا