استانیتهرانحوادثقضایی

حمله به هانی به خاطر یک شمشیر!

خبرهای فوری: رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران در گفتگویی تشریح کرد.

به گزارش بخش حوادث سایت خبرهای فوری، اعضای دو گروه شرور تهران که درگیری خونینی را مقابل یک آبمیوه‌فروشی در خیابان وحدت اسلامی رقم زده بودند، دستگیر شدند. در جریان تحقیقات مشخص شد، سرکرده این گروه شرور در ترکیه زندگی می‌کند. رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت ، جزئیات این درگیری را تشریح کرد.

همه چیز از شامگاه سوم دی‌ماه امسال با انتشار فیلمی در فضای مجازی آغاز شد. افرادی که فیلم را منتشر می‌کردند، از قتل هانی معروف به هانی کرده در مقابل یک آبمیوه‌فروشی در جنوب تهران خبر می‌دادند. چند ساعت بعد هم عکسی از او با سر بانداژ شده روی تخت بیمارستان منتشر شد. افرادی که این عکس را منتشر کردند، از دوستان هانی بودند و خبر مرگ او را تکذیب می‌کردند. ساعتی بعد از انتشار این عکس و فیلم‌ها، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ   اعلام کرد: «فیلم درگیری مربوط به خیابان وحدت اسلامی است. شامگاه دوشنبه دوم دی‌ماه، هانی و دوستش در داخل یک خودروی پژو ۲۰۶ نشسته بودند که چهار مرد به سمتشان حمله کرده و آن‌ها را با ضربه‌های چاقو و قمه مجروح کردند.»

۱۲ ساعت عمل جراحی

هانی که چند سابقه درگیری در پرونده خود دارد، سریع به اتاق عمل بیمارستان سینا منتقل شد. ضربات چاقو به سر، صورت و گردن او وارد شده بود و پزشکان بعد عمل جراحی ۱۲ ساعته او را از مرگ نجات دادند. او بعد از عمل جراحی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد. به دلیل این‌که احتمال داشت، ضاربان دوباره به جانش سوء‌قصد کنند، با دستور رئیس بیمارستان او را ممنوع‌الملاقات کردند.

اولین اظهار نظر

دو روز بعد از این درگیری، رئیس کلانتری ابوسعید تهران جزئیات اولیه این واقعه را تشریح کرد و گفت: شامگاه دوشنبه یکی از شرور‌های معروف تهران همراه یکی از دوستانش سوار بر خودروی پژو ۲۰۶ سفیدرنگ مقابل یک آبمیوه‌فروشی در منطقه شاپور توقف می‌کند که در همین لحظه شش جوان سوار بر دو موتور به سمت وی و دوستش حمله و آن‌ها را هدف ضربات چاقو و قمه قرار می‌دهند.

۱۲ روز بعد از این درگیری فیلمی از حیاط بیمارستان سینا منتشر شد که نشان می‌داد هانی از بیمارستان مرخص شده و سوار یک خودروی پژو پرشیا از بیمارستان بیرون می‌رود. در اطراف خودرو نیز تعدادی از نوچه‌هایش حضور دارند.

جزئیات دستگیری ضاربان

سه هفته بعد از این درگیری افرادی که در ماجرا نقش داشتند، شناسایی و دستگیر شدند. رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی پایتخت دیروز در گفتگو با جام‌جم، جزئیات عملیات پلیس امنیت برای دستگیری ضاربان شرور تهران را تشریح کرد.

سرهنگ سعید راستی اظهار کرد: ماجرای این درگیری به دو سال قبل برمی‌گردد و موضوع مربوط به درگیری در جشن تولد نبود. سال ۹۶، دو گروه از اراذل و اوباش در فضای مجازی و به صورت حضوری برای هم کری‌خوانی کرده بودند. یک طرف این ماجرا هانی و نوچه‌هایش و طرف دیگر ضاربان او بودند. این کری‌خوانی سرانجام به درگیری در یک قهوه‌خانه منجر شد که در این درگیری دو انگشت یکی از همراهان هانی قطع شد. ضاربان در محل درگیری یک قبضه شمشیر جا گذاشته بودند که شرور سابقه‌دار و دوستانش به آن‌ها پیغام می‌دهند که این شمشیر مثل ناموس شماست و اگر آن را می‌خواهید باید بیایید و بگیرید.

وی ادامه داد: دو نفر از متهمان در این پرونده نقش ردیابی هانی را داشته تا محل او را مشخص کنند. شب حادثه هم با شناسایی هانی در مقابل یک آبمیوه‌فروشی در خیابان وحدت اسلامی، موضوع را به ضاربان خبر می‌دهند. پنج نفر خود را به مقابل آبمیوه‌فروشی رسانده و سه نفر از آن‌ها دو سرنشین پژو ۲۰۶ را هدف ضربه‌های چاقو و قمه قرار می‌دهند.

سرکرده اراذل در ترکیه

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت تهران خاطرنشان کرد: پس از گزارش درگیری این دو گروه از اراذل و اوباش، تحقیقات پلیسی آغاز و هویت ضاربان شناسایی شد. عامل اصلی این درگیری فردی است که در ترکیه زندگی می‌کند و فیلم درگیری را در فضای مجازی منتشر کرده بود. براساس ردیابی‌های ما، ضارب اصلی پس از حمله به مرد شرور در تماس با سرکرده‌شان در ترکیه موضوع را به او اطلاع می‌دهد.

راستی با اشاره به دستگیری اراذل و اوباش گفت: پس از شناسایی هویت ضاربان، ماموران برای دستگیری آن‌ها وارد عمل شده و هفت نفر از افراد مرتبط با این درگیری از جمله سه ضارب را دستگیر کردند. پس از تحقیقات از متهمان مشخص شد این درگیری ادامه کری‌خوانی‌های این دو گروه از اراذل و اوباش بوده و هیچ ارتباطی با موضوعاتی مانند قتل وحید مرادی نداشته است. با شکایت دو مجروح این درگیری، پرونده در دادسرای امنیت تهران در حال رسیدگی است.

وی در پایان به اراذل و اوباش تهران هشدار داد؛ پلیس اجازه نمی‌دهد این افراد با اقدامات مجرمانه خود امنیت شهروندان را سلب کرده و در صورت گزارش هرگونه شرارتی از سوی آنها، با اشراف اطلاعاتی آن‌ها را دستگیر کرده و برای مجازات تحویل مقام قضایی می‌دهد./جام جم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن