اجتماعیحوادثقضاییورزشی

داستان تلخ «سهیلا»

خبرمهم: سهیلا منصوریان: «فردی که همراه من بود. مربی بدن‌سازم (مربی خانم) بود. ایشان خودشان کارت عضویت داشتند و مأمور حراست کارت او را دید و مشکلی نبود. من وقتی دیدم آن آقا لباسم را کشید و موبایلم را از دستم گرفت که فیلم نگیرم و فحش داد، عصبانی شدم. موبایل من قیمتش ۵۰ میلیون تومان بود که با حرکتی که این مأمور کرد، از دستم افتاد و شکست. اگر مدیریت مجموعه به این مشکل رسیدگی نکند، خودم حتما از طریق مراجع قضائی آن را پیگیری می‌کنم».

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم،  «من از پیست بیرون می‌روم، اما به ورزشکارانی که از ایران می‌روند، حق بدهید»؛ این صحبت‌های سهیلا منصوریان، قهرمان ووشوی جهان است که با بغض بر زبان می‌آورد؛ صحبت‌هایی که فیلم آن در صفحه شخصی این بانوی ووشوکار منتشر شده است و از دیروز در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

به گزارش شرق، ماجرا بر سر ممانعت از ورود منصوریان به پیست پیاده‌روی مجموعه ورزشی انقلاب است. او روز پنجشنبه در حالی برای انجام تمریناتش به این مجموعه می‌رود که مأمور حراست اجازه ورود این ورزشکار ملی‌پوش را به پیست نمی‌دهد و با او درگیری لفظی شدیدی پیدا می‌کند. تنها سلاح دفاعی سهیلا در برابر مکالمه توهین‌آمیز این مأمور حراستی دوربین موبایلش است که در لحظه از او فیلم می‌گیرد تا این برخورد نامحترمانه را به گوش مردم و مسئولان برساند.

قهرمان ووشوی زنان آسیا، ماجرا را این‌گونه توضیح می‌دهد: «من دو ماه دیگر در چین چند مسابقه مهم دارم. برای اینکه از آمادگی به دور نباشم، مجبورم در این شرایط سخت کرونا تمریناتم را انجام بدهم. هر روز باید فیلم تمریناتم را برای باشگاه و مربی‌ام بفرستم که بدانند در چه وضعیتی هستم. با اینکه هزینه زیادی را متحمل شده‌ام و دستگاه‌های ورزشی گران‌قیمتی را برای تمریناتم در خانه خریدم، اما باز هم به این نیاز دارم که در فضای باز تمرین کنم. برای همین روز پنجشنبه به مجموعه انقلاب رفتم تا چند ساعتی آنجا راه بروم و بدوم که مأمور حراست نگذاشت وارد پیست شوم. دلیلش هم این بود که، چون کارت ورودم به مجموعه را تمدید نکردم، نمی‌توانم داخل پیست شوم. هرچه به ایشان توضیح دادم که شرایط اینکه به فدراسیون ووشو بروم و کارتم را تمدید کنم نداشتم، قبول نکرد. به ایشان گفتم که چند نفر از اعضای فدراسیون بیماری کرونا گرفته‌اند و رفتن به فدراسیون برایم خطرناک است، قبول نکرد و درگیری لفظی‌مان شروع شد».

ورزشکاران ملی‌پوش در حالی باید برای استفاده از خدمات مجموعه ورزشی انقلاب کارت تردد سالانه خود را به مأموران حراست فیزیکی نشان بدهند که به دلیل ورود و خروج دائمی‌شان و از همه مهم‌تر عناوین قهرمانی‌شان در آسیا و جهان، کاملا برای افراد حراستی شناخته‌شده هستند. اما متأسفانه بار‌ها دیده شده که به جای تعامل و هماهنگی‌های لازم با مدیریت مجموعه، با چهره‌های شاخص ورزش کشور وارد درگیری و رفتار‌های دور از ادب می‌شوند. درست مثل مکالمه مأموری که به منصوریان می‌گوید: «حرف مفت نزن».

سهیلا ادامه می‌دهد: «من اصلا نمی‌خواستم از این مأمور حراستی فیلم بگیرم و با او دهان‌به‌دهان بشوم، اما زمانی که دیدم دارد به بی‌احترامی‌اش ادامه می‌دهد و به خانواده‌ام توهین می‌کند (فحش پدر و مادر می‌دهد)، از او فیلم گرفتم. تازه این فیلمی که از او منتشر کردم، جای خوبش بود که به من گفت حرف مفت نزن. حتی لباس من را گرفت و گفت برو بیرون از پیست. در گذشته هم برای من پیش آمده بود که کارت عضویتم همراهم نبود یا تاریخش گذشته بود، اما مأموران با مدیریت تماس می‌گرفتند و اجازه ورودم را می‌گرفتند. اما این آقا با بی‌ادبی هرچه دلش خواست به من گفت. من در کل در ماه دو بار بیشتر به باشگاه انقلاب نمی‌روم چرا باید چنین برخوردی با من بشود؟».

انتشار فیلم اهانت مأمور حراست مجموعه ورزشی انقلاب در این دو روز بازتاب زیادی در جامعه داشت؛ به‌طوری‌که علاوه بر مردم، چهره‌های هنری هم به آن واکنش نشان دادند. پرویز پرستویی، بازیگر برجسته سینما و تلویزیون دراین‌باره گفت: «شیردختر ایران، قهرمان جهان، شک نکن ایران مال شماست و این شخص باید از شما عذرخواهی کند».

لژیونر ووشوی زنان ایران دراین‌باره گفت: «من این فیلم را منتشر کردم تا همه بدانند با ورزشکاران چطور رفتار می‌شود. حق بدهید که ورزشکاران و قهرمانان ایران مهاجرت کنند و از کشور بروند. مهم‌تر از همه اینکه بدانند با زنان این سرزمین چه برخوردی می‌شود. من در این سال‌ها از طرف مردم و خیلی‌های دیگر حمایت شدم. اگر غیر از این بود سال‌ها پیش از ایران رفته بودم. مریم طوسی، قهرمان سابق دو‌های سرعت، وقتی این فیلم را دید با من تماس گرفت و گفت: من هم زمانی که ورزش می‌کردم خیلی با این رفتار‌ها مواجه بودم، اما نتوانستم مقابل آن بایستم و حمایتی نشدم!».

منصوریان تا پیش از کرونا در چین مشغول تمرین و مسابقه بود، اما با آمدن این ویروس مرگ‌بار که منشأ آن از سرزمین چین بود، به ایران برگشت. او منتظر است تا برنامه مسابقاتش را اعلام کنند تا دوباره به چین برود. او می‌گوید: «من برای باشگاه شیان در شهر باجی مسابقه می‌دهم. این باشگاه باز شده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کارش را شروع کرده است. مسابقات لیگ دو ماه دیگر آغاز می‌شود. ضمن اینکه من می‌خواهم برای این باشگاه در رقابت‌های «موی بوران» معروف به «رینگ خونین» هم مسابقه بدهم. این مسابقه بدون دستکش است و دست‌ها را با طناب می‌بندند و مبارزه می‌کنند. منتظر این هستم تا پرواز‌ها به سمت شهری که من می‌خواهم بروم، برقرار شود تا به چین بروم. البته الان هم می‌توانم با پرواز غیرمستقیم بروم، اما باید دو هفته در قرنطینه باشم و این دو هفته بدنم افت می‌کند و از تمرینات عقب می‌افتم».

واکنش منصوریان به توضیحات روابط عمومی باشگاه انقلاب

روابط عمومی مجموعه ورزشی انقلاب عصر روز گذشته توضیحاتی درباره مشکل به‌وجود‌آمده برای سهیلا منصوریان هنگام ورود به این مجموعه ارائه کرد.

در این اطلاعیه آمده است که خانم منصوریان در شرایطی وارد مجموعه شده که ظاهرا فرد دیگری با این ورزشکار قصد حضور در مجموعه را داشته که همکاران مستقر مقابل در، خواستار رؤیت کارت شناسایی او شده و ظاهرا همین باعث ناراحتی خانم منصوریان شده است. یادآور می‌شود پیرو دستورات مدیریت مجموعه ورزشی انقلاب به مسئولان مربوطه و همچنین گزارش ارائه‌شده و بازبینی دوربین‌های مجموعه و فیلم‌های گرفته‌شده، موارد به صورت جزئی‌تر دراین زمینه بررسی خواهد شد.

این اطلاعیه در حالی است که منصوریان در واکنش به آن گفت: «فردی که همراه من بود. مربی بدن‌سازم (مربی خانم) بود. ایشان خودشان کارت عضویت داشتند و مأمور حراست کارت او را دید و مشکلی نبود. من وقتی دیدم آن آقا لباسم را کشید و موبایلم را از دستم گرفت که فیلم نگیرم و فحش داد، عصبانی شدم. موبایل من قیمتش ۵۰ میلیون تومان بود که با حرکتی که این مأمور کرد، از دستم افتاد و شکست. اگر مدیریت مجموعه به این مشکل رسیدگی نکند، خودم حتما از طریق مراجع قضائی آن را پیگیری می‌کنم»./فرارو

‫۵ نظرها

  1. متاسفانه سالهاست که حراست باشگاه انقلاب رفتار عجیب از خودش نشون میده. دیگه باشگاه، به لطف مدیریت خوبشون جای ورزش و آرامش نیست. من مدت هاست تمدید نکردم. از طرفی میبینید یک دسته آقای درشت اندام با حالت الواتی میان و کل عرض جاده تندرستی را میگیرند و یا یک خانوم بدون مانتو و روسری به راحتی ورزش میکنه اما هیچ کسی هم جلوشون نمی ایسته. بعد به یک قهرمان کشور که کاش اصلا امکاناتی براش میگذاشتند که رایگان از باشگاه انقلاب استفاده کنه، گیر میدن. بارها هم دیدم به کسانی که مشکل حجابشون خیلی کمتر از بقیه بوده یا همراه مادرشون بودند برخورد سخت شده اما باک‌هامون با لگ و بلوز کوتاه دو بار جاده را دور زده بدون مشکل .. واقعا برای بی مدیریتیشون متاسفام.

  2. من نمیدونم چطور میشه یه خانم قهرمان و مشهور وارد یه مجموعه ورزشی نشه ولی میلیارد ها دلار راحت از کشور خارج بشه بابا بس کنید دیگه یکم شعور هم خوبه

  3. آخه آدم عاقل( حراست ) یعنی خودت هیچی نشدی باید به قهرمان کشور توهین کنی ، حداقل رعایت زن بودنشو میکردی. مطمئنا میشناختیش . این بنده خدا اگه میخواست ک سر دو سوت ناک اوتت میکرد. واقعا شرم آوره

  4. مشکل میدونی‌ کجاست‌
    ما ایرلنیا‌ عادت‌ به بی‌ قانونی‌ کردیم‌ عادت کردیم‌ کارامون‌ رو با دیدن‌ دم‌ این‌ اوت‌ پیش ببریم‌ . وقتی کارتت‌ منقضی‌ هست‌ یعنی‌ منقضی‌ شده‌ این‌ خیلی‌ پیچید‌ه نیست‌ یه‌ ماسک‌ بزن برو‌ تمدید‌ کن‌ و برگرد‌
    اما‌ اون اقا‌ هم‌ زیاده‌ روی‌ کرد‌ با برخورد‌ فیزیکی‌ و دشنام‌

  5. در زشت بودن کار حراست شکی نیست ولی زشت تر از آن کار این خانم( سلبریتی) است که اصلا هیچ ماسکی همراه ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن