بین المللی

رنجش استرالیا از بی اعتنایی آمریکا به تحقیقات مستقل درباره ویروس کرونا

خبرمهم: مقامات استرالیایی از این مساله ناامید شده‌اند که فشار آنها برای تحقیق در مورد منشاء کروناویروس از یک آزمایشگاه در ووهان چین، توسط کاخ سفید تضعیف شده است.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، به نقل از خبرگزاری رویترز، حمله واشنگتن به چین درباره اینکه این ویروس از یک آزمایشگاه در ووهان در این کشور نشت کرده باعث شده تا پکن درخواست استرالیا را برای انجام تحقیقات مستقل مورد بحث قرار دهد و آن را دستورکاری تحت آمریکا برای مقصر جلوه دادن چین برای شیوع این ویروس بداند.

دولت کانبرا در بن‌بست دیپلماتیک بین واشنگتن و پکن قرار گرفته است.

یکی از منابع دولتی استرالیا گفته که مقام‌ها سخت در تلاشند این مساله را روشن فکرانه و جهانی مورد بررسی قرار دهند چون رویکرد آمریکا درباره  مقصر دانستن چین کمکی نمی‌کند.

سیمون بیرمینگام، وزیر تجارت استرالیا در پاسخ به این سوال که آیا تحقیق درباره این مساله بر تجارت با چین ضربه می‌زند، گفت: ما به عنوان حیوان دست آموز آمریکا این کار را انجام نمی‌دهیم. می‌توانید در اینجا شاهد تفاوت‌هایی باشید که دولت استرالیا چه گفته و آنها را با برخی از اظهارات دولت آمریکا مقایسه کنید. ما تحلیل‌ها، شواهد و توصیه‌های خود را داریم و این مساله را به مجمع بهداشت جهانی می‌بریم.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا