بین المللی

پزشک عمانی: کودکان غزه از شدت گرسنگی سنگ‌ریزه و باتری می‌خورند

خبرمهم: «خالد الشموسی» می‌گوید کودکان از شدت گرسنگی و کمبود غذا به خوردن چیزهای عجیبی روی آورده‌اند.

این پزشک عمانی که زندگی خود را برای کمک به کودکان غزه به خطر انداخته‌، مشاهدات تکان‌دهنده‌ای در بیمارستان‌های غزه داشته است.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، فارس نوشت: الشموسی با انتشار یک تصویر رادیوگرافی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) می‌گوید کودکی را در غزه معاینه کرده که یک تکه فلز را بلعیده است. او در این‌باره می‌نویسد: «کودکان غزه از شدت گرسنگی‌ سکه، سنگ‌ریزه و باتری‌ می‌خورند… امت عربی و اسلامی مسئول هستند… این یکی از آن‌هاست که ۸ سال دارد. یک تکه فلز قورت داده و در مری او گیر کرده است.»
کودکان-غزه
کودکان-غزه
بیش از ۷ ماه است که ارتش اسرائیل مردم غزه را تحت محاصره خود قرار داده و تنها به بخش محدودی از کمک‌های بشردوستانه ارسالی اجازه ورود به این منطقه را می‌دهد.

 

این پزشک عمانی همچنین در حساب کاربری خود فیلمی از داخل اتاق عمل منتشر کرده که در‌حال بیرون آوردن یک باتری از روده‌های یک کودک فلسطینی دیده می‌شود و کادر پزشکی نیز بعد از موفقیت‌آمیز بودن عمل برای او دست می‌زنند. الشموسی می‌گوید: «از شدت گرسنگی، کمبود کمک‌ها و به این دلیل که کشورهای اطرف پشتشان را خالی کرده‌اند، کودکان باتری می‌بلعند با این گمان که شکلات است.»

 

تاکنون بیش از ۳۵ هزار فلسطینی در نوار غزه به شهادت رسیده‌اند که بر اساس آمارها، اکثرشان کودک، زن و افراد مسن بوده‌اند. سازمان ملل و بسیاری از نهادهای حقوق‌بشری تاکنون با صدور بیانیه‌های متعدد درباره سوء تغذیه، قحطی، کمبود آب و ملزومات پزشکی در غزه هشدار داده‌اند.

 

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا