بین المللی

آغاز مذاکرات رفع تحریم ها در دوحه

خبرمهم: علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان و انریکه مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات لغو تحریم ها، در دوحه قطر ديدار و گفت و گو كردند.

علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان و انریکه مورا هماهنگ‌کننده مذاکرات لغو تحریم ها، در دوحه قطر دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، صبح امروز حمیدرضا دهقانی سفیر ایران در دوحه در صفحه شخصی خود خبر از ورود علی باقری مذاکره‌کننده ارشد کشورمان به دوحه داد.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امورخارجه نیز دیروز در این باره گفته بود در چارچوب توافقات انجام شده در سفر جوزف بورل، مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام به تهران مبنی بر ادامه مذاکرات رفع تحریم‌ها، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران سه شنبه عازم دوحه خواهد شد.

پیش از این سعید خطیب زاده سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در این باره گفته بود این گفتگوها طی روزهای آینده و در هفته جاری برگزار می شودکه در این باره تا ساعاتی دیگر اطلاع رسانی می شود؛ زمان قطعی برگزاری مذاکرات قطعی شده است و مکان آن نیز تقریبا مشخص شده که در یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

پیش‌تر دور هشتم گفت‌وگو‌ها از ۶ دی و با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شد و ادامه داشت تا اینکه با اعلام جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا از ۲۰ اسفند به علت اختلاف نظر طرفین مذاکرات بر سر برخی مسائل باقی مانده تا اطلاع ثانوی متوقف شده بود./باشگاه خبرنگاران جوان

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا