بین المللی

حمله به کنسولگری ایران در هرات خودسرانه بود!

خبرمهم: نعیم الحق حقانی در حساب توئیتری خود نوشت: در برابر کنسولگری ایران تعدادی به طور خودسرانه تظاهرات کرده بودند که تظاهرکنندگان با دخالت نیرو‌های امنیتی امارت اسلامی افغانستان (طالبان) فورا پراکنده شدند.

«نعیم الحق حقانی» رئیس اداره اطلاعات و فرهنگ دولت طالبان روز سه شنبه تجمع روز گذشته گروهی ناشناس مقابل کنسولگری ایران در هرات و تعرض به آن را اقدامی خودسرانه خواند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، نعیم الحق حقانی در حساب توئیتری خود نوشت: در برابر کنسولگری ایران تعدادی به طور خودسرانه تظاهرات کرده بودند که تظاهرکنندگان با دخالت نیرو‌های امنیتی امارت اسلامی افغانستان (طالبان) فورا پراکنده شدند. پس از اقدام طالبان، وضعیت به طور کامل در کنترل قرار گرفت و از آنجا که خیلی سریع این حرکت کنترل شد، اتفاق خاصی روی نداد.

اظهارات مقام طالبان یک روز بعد از وقوع آن حادثه، در حالی انجام می‌شود که این افراد دیروز بعد از حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هرات، علاوه بر آتش زدن لاستیک در مقابل ساختمان کنسولگری، دوربین‌های امنیتی آن را نیز شکستند.

گزارش‌ها حاکی است مهاجمان با تیر اندازی هوایی نیرو‌های طالبان و ماموران امنیت کنسولگری موفق به ورود به کنسولگری نشدند و با ورود مولوی «اسلام جار» والی هرات به محل حادثه، قائله ختم شد.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا