بین المللی

امیرعبداللهیان: مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست

خبرمهم: وزیر امور خارجه در تماس تلفنی وزیر خارجه کرواسی اعلام کرد: مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست و مذاکره باید معطوف به تامین منافع مردم ایران باشد و آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، «گردان گرلیچ رادمان» وزیر امور خارجه کرواسی بعدازظهر امروز (سه شنبه) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه تلفنی گفت و گو کرد.وزیر امور خارجه کرواسی در این تماس تلفنی که برای تبریک کسب رای اعتماد امیرعبداللهیان صورت گرفت، موضوعات مرتبط با حوزه روابط دوجانبه و همچنین روابط کشورمان با اتحادیه اروپا مورد گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
در بخش روابط دوجانبه دو‌طرف با تاکید بر ضرورت گسترش همکاریهای دوجانبه در حوزه های مختلف، در خصوص موافقتنامه های تشویق و‌ حمایت متقابل از سرمایه گذاری، همکاری های گمرکی و همچنین امضای موافقتنامه همکاریهای فرهنگی بین ایران و کرواسی، گفتگو و موافقت خود با عملیاتی کردن توافقات انجام شده را اعلام کردند.
امیرعبداللهیان در این گفتگوی تلفنی همچنین مواضع کشورمان در خصوص مذاکرات وین را تشریح و تاکید کرد: مذاکره برای مذاکره سیاست ایران نیست و مذاکره باید معطوف به تامین منافع مردم ایران باشد، همچنین آمریکا باید بداند تنها با زبان احترام می تواند با ملت ایران صحبت کند.
وزیر امور خارجه دیشب (دوشنبه) در برنامه ای تلویزیونی با بیان این‌که به دنبال فرار از میز مذاکره نیستیم، گفت: دولت سیزدهم مذاکره‌ای را مذاکره می‌داند که دستاوردهای ملموس در راستای تامین منافع و حقوق ملت ایران داشته باشد. /فارس

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا