بین المللی

امیر موسوی: «بایدن برای رهبری در روزهای آینده پیام خواهد داد»

خبرمهم: یک دیپلمات از تمایل ایالات متحده برای بازسازی مناسبات دوجانبه با ایران خبر داد و اظهار کرد: رئیس‌جمهور آمریکا رویه باراک اوباما در ارسال نامه‌های مستقیم برای رهبر انقلاب را در کاهش اختلافات تهران و واشینگتن تاثیرگذار می‌داند و درصدد است تا همین رویه را مجدداً در دستور کار کاخ سفید قرار دهد.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، امیر موسوی، دیپلمات سابق و کارشناس مسائل منطقه، از ارسال پیام جو بایدن به رهبر انقلاب طی روزهای آینده خبر داد و گفت: به احتمال فراوان مفاد این پیام در مورد روابط دوجانبه است تا برجام.
او افزود: تا زمانی که رویه دو کشور به شکل فعلی آن باشد، ما به نتیجه‌ای نمی‌رسیم و مشکلات‌مان همچنان به قوت خود باقی است.
این دیپلمات با ذکر این مطلب که اگر رابطه به شکل معقولی بازسازی شود، همه موارد اختلافی قابل حل و فصل است، ادامه داد: ما باید روی این موضوع تمرکز داشته باشیم و آمریکایی‌ها هم با اهتمام به این موضوع همان رویه‌ای را که در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما در پیش گرفته شد، در دستور کار قرار داده‌اند و قرار است پیام‌هایی برای ایران ارسال کنند.
موسوی با اشاره به سه پیامی که در دوران ریاست‌جمهوری اوباما برای ایران ارسال شد، گفت: پیامی که از سوی رئیس‌جمهور آمریکا برای ایران ارسال می‌شود بسیار مهم و دربرگیرنده نکاتی در مورد مناسبات فی‌مابین است.
او توضیح داد: به نظر می‌رسد کاخ سفید گفتگوهای رودررو و صریح ایران و آمریکا را فرصتی برای خروج از شرایط فعلی منطقه می‌داند و پیام بایدن بیش از آنکه بر برجام و گفتگوهای آن تمرکز داشته باشد به کلیت موارد اختلافی دو کشور و امکان بهبود روابط می‌پردازد./اعتمادآنلاین

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا