بین المللی

سازمان ملل ۵ قطعنامه ضد اسرائیلی خود را به تصویب رساند

خبرمهم: مجمع عمومی سازمان ملل، به مناسبت روز همبستگی با فلسطین پنج قطعنامه پیشنهادی ضد رژیم صهیونیستی را به تصویب رساند.

به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم، به نقل از وبگاه یو. اِن واچ، در جلسه شامگاه چهارشنبه مجمع عمومی سازمان ملل که به مناسبت روز همبستگی با فلسطین در سازمان ملل (۲۹ نوامبر ۱۹۴۷) برگزار شد، پنج قطعنامه پیشنهادی ضد رژیم صهیونیستی به تصویب رسید.

قطعنامه «جولان سوری» که غیر الزام‌آور تلقی می‌شود با ۸۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۶۲ رأی ممتنع به  تصویب این نهاد رسیده است که در آن بر این موضوع تاکید می‌شود جولان سوریه از سال ۱۹۶۷ از سوی رژیم صهیونیستی به اشغال درآمده است و هرگونه شهرک‌سازی و ساخت‌وساز این رژیم را در جولان سوریه غیرقانونی توصیف می‌کند.

مجمع عمومی سازمان ملل در این قطعنامه از رژیم صهیونیستی درخواست کرده است تا از تمام جولان اشغالی سوریه تا مرز‌های ۴ ژوئن ۱۹۶۷ عقب‌نشینی کند.

از دیگر قطعنامه‌هایی که سازمان ملل در نشست خود به تصویب رسانده می‌توان به، قطعنامه «کمیته اجرای حقوق غیرقابل انکار مردم فلسطین» با تاکید بر مسئولیت دائمی سازمان ملل در قبال مسئله فلسطین تا زمان حل شدن آن، در نظر گیری بخشی مختص حقوق فلسطینی‌ها در دبیرخانه سازمان ملل، قطعنامه «حل مسالمت‌آمیز مسئله فلسطین» مبنی بر غیرقانونی بودن شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی و تمام اقدامات یکجانبه این رژیم با هدف تغییر ترکیب جمعیتی شهر قدس اشغالی و کرانه باختری، قطعنامه‌ای با هدف ایجاد برنامه اطلاعاتی ویژه درخصوص مسئله فلسطین ذیل بخش اطلاعات عمومی در دبیرخانه سازمان ملل اشاره کرد./yjc

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا