اقتصادی

دستگاه‌های اجرایی کاهش نرخ تورم و رفع دغدغه رهبری را دنبال کنند

خبرمهم: رئیس‌جمهور با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم کاهش تورم گفت: همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای اقتصادی ضمن کنترل هزینه‌های خود، با تمام توان برنامه‌های مصوب را برای کاهش هرچه بیشتر نرخ تورم به‌ویژه در کالاهای مربوط به معیشت و سفره مردم اجرا کنند.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، ستاد هماهنگی اقتصادی دولت سه‌شنبه شب _هشتم شهریورماه_ به ریاست آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی تشکیل شد و در این جلسه گزارشی درباره روند کاهشی تورم ماهانه در کشور به‌ویژه کنترل رشد قیمت اقلام خوراکی در مردادماه ارائه شد.

بر اساس این گزارش نرخ تورم مردادماه ۲ درصد اعلام شد که در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش محسوسی داشته است.

رئیس‌جمهور در این جلسه با اشاره به دغدغه رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم کاهش تورم تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای اقتصادی ضمن کنترل هزینه‌های خود، با تمام توان برنامه‌های مصوب را برای کاهش هرچه بیشتر نرخ تورم به‌ویژه در کالاهای مربوط به معیشت و سفره مردم اجرا کنند.

در این جلسه همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از نتیجه اقدامات خود در زمینه تولید و عرضه انواع خودرو در داخل کشور ارائه داد.

بر اساس این گزارش به همت صنعتگران داخلی میزان عرضه خودرو بدون نقص قطعه، در پنج ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد فزاینده‌ای یافته و صنعت خودروی کشور توانسته است با تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی زنجیره تولید را کامل کند.

پس از این گزارش، صنایع خودروسازی کشور موظف شدند در کنار افزایش تولید، با نوآوری و ارتقای فناوری و با کمک گرفتن از صنایع و واحدهای دانش‌بنیان، تلاش خود برای ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل را مضاعف کنند.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا