اقتصادیتهران

لوازم آرایشی، دخانیات و لوازم خانگی، بیشترین کالای قاچاق در تهران

خبرمهم: به گفته سعید محمدی پور معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیشترین کالاهای مکشوفه قاچاق در خرداد ماه لوازم آرایشی، دخانیات، لوازم خانگی و نوشیدنی های غیر الکلی بوده است.

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، به گفته معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بیشترین کالاهای مکشوفه قاچاق در خرداد ماه لوازم آرایشی، دخانیات، لوازم خانگی و نوشیدنی های غیر الکلی بوده است.

به گفته وی طی خرداد ماه سال جاری ۶۹۹۱ مورد بازرسی در زمینه کالای قاچاق انجام شده که در نتیجه آن ۵۶ پروند به ارزش بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان تشکیل شده است. بیشترین کالاهای مکشوفه در این مدت لوازم آرایشی، دخانیات، لوازم خانگی و نوشیدنی های غیر الکلی بوده است.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت افزود: بیشترین تخلفات صنفی نیز در مدت یاد شده درج نکردن قیمت، گرانفروشی و خودداری از عرضه کالا بوده است.

این مقام مسئول در پایان از برگزاری ۵۲۰۰ گشت مشترک بازرسان این سازمان با دستگاه‌های متناظر و همکار مثل تعزیرات حکومتی، بازرسان اتحادیه ها، بهداشت و درمان و پلیس امنیت اقتصادی و غیره خبر داد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸درصد افزایش داشته است.

چگونه شکایت کنیم؟

مردم می‌توانند با مراجعه به ستاد خبری سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و شهرستان‌های تابع، شکایت خود را تنظیم کنند یا از طریق تلفن (۱۲۴)، پورتال سازمان حمایت به نشانی الکترونیکی www.cppo.ir، سایت (۱۲۴.ir) و اپلیکیشن “آپ” شکایت خود را مطرح کنند.

طبق قانون نظام صنفی، گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، احتکار، عرضه خارج از شبکه عدم اجرای ضوابط قیمت‌گذاری و توزیع، فروش اجباری، ‌عدم درج قیمت و عدم صدور صورتحساب از جمله مهم‌ترین تخلفات صنفی است.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا