اقتصادی

پیش‌بینی بورس فردا ۲۳ شهریور ۹۹ / عامل نوسان‌های اخیر بورس کیست؟

خبرمهم: در شروع معاملات امروز بازار سهام همانطور که پیش‌بینی می‌شد بازار روندی مثبت داشت و بیش از ۱٫۵ درصد رشد کرد ولی شاخص هم‌وزن و ارزش معاملات روندی منفی داشتند. بازار سهام فردا چه می‌شود؟

به گزارش بخش اقتصادی سایت خبرمهم، یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به قیمت دلار گفت: با توجه به اصلاح قیمتی ۳۰ تا ۵۰ درصدی بازا سرمایه و گذشتن دلار از کانال ۲۵ هزار تومان، افت بازار سهام به هیچ وجه توجیه‌پذیر نیست. البته برخی از سهم‌ها که رشد زیادی داشته‌اند، در اصلاح بازار هم ریزش بیشتری داشته‌اند. اما سهام‌های بنیادین و دلارمحور به نقطه کم ریسکی رسیده‌اند.

او در رابطه با بازار فردا گفت: با توجه به افزایش عرضه در ساعات پایانی بازار امروز، احتمالا بازار فردا در شروع کار با فشار عرضه روبه‌رو خواهد شد اما از نیمه دوم بازار به بعد شاهد روند صعودی خواهیم بود.

او در رابطه با تخصیص منابع برای حمایت از بازار افزود: بازار سرمایه باید راه خودش را برود و کسی در این بازار دخالت نکند، اما به نظر من حتی اگر از سمت صندوق توسعه حمایتی هم صورت نگیرد به دلیل تقاضای بالای بازار روند مثبت خودش را از سر می‌گیرد هرچند کمی آهسته‌تر در این روند پیش‌روی کند. بازار سرمایه باید طبیعی رشد کند و طبیعی اصلاح شود اما وقتی غیرطبیعی بالا و پایین شود بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه به وجود می‌آید و این موضوع در بلندمدت به نفع بازار سرمایه نیست.

وی در رابطه با عامل نوسان‌های اخیر بورس گفت: قاعدتا بازیگر اصلی بازار دولت است و به دلیل کمبود بودجه، عرضه شرکت‌های دولتی و نوسان‌گیری از بازارهای مختلف بازار سهام را هدایت می‌کند که در این شرایط اقتصادی، خیلی موضوع دور از انتظاری از دولت نیست./تجارت نیوز

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن