حوادث

۳۵ سالگی، میانگین سن آسیب دیدگان رانندگی در ایران

خبرمهم: معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: میانگین سن افرادی که در حوادث رانندگی در ایران دچار آسیب می‌شوند، ٣۵ سال است.

فاطمه رضوان مدنی در همایش یادبود قربانیان سوانح ترافیکی که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: حوادث ترافیکی از علت‌های عمده درگیر شدن افراد ۵ تا ٢٩ سال است.

به گزارش بخش حوادث سایت خبرمهم، وی با بیان اینکه براساس آمار سازمان جهانی بهداشت یک میلیون و ٣۵٠ هزار  نفر جان خود را در حوادث از دست می دهند و  ٢٠ تا ۵٠ میلیون نفر نیز دچار  مصدومیت می شوند، گفت: در کشورهای دارای درآمد پایین و متوسط میزان آسیب های ناشی از تصادف بیشتر است.

رضوان مدنی در ادامه اظهار کرد: میانگین سن افرادی که در حوادث رانندگی در ایران دچار  آسیب می شوند، ٣۵ سال است همچنین در دو دهه اخیر شاهد این بوده‌ایم که سالانه حدود ٢٠ هزار نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست می دهد و ۵٠٠ هزار نفر بر اثر تصادفات دچار مصدومیت می شوند.

معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی گفت: یکی از مشکلات حوادث ترافیکی،  آسیب های نخاعی است چرا که کیفیت زندگی، اشتغال و ارتباط فرد دچار مشکل می شود.

وی با بیان اینکه آمارهایی که افراد در تصادفات دچار ضایعه نخاعی می شوند در سال زیاد است و می طلبد اقدامات خوبی انجام دهیم، اظهارکرد: ما در ارتباط با معلولیت ها اقدامات مختلفی انجام می دهیم که آموزش در پایه دهم و یازدهم یکی از این اقدامات است همچنین می طلبد ما در کنار هم با همکاری سایر نهاد ها درصدی از بودجه خود را برای فرهنگ سازی مردم به کار گیریم.

رضوان مدنی افزود: بیش از یک میلیون و ۶٠٠ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که ٢٧ هزار نفر دارای آسیب نخاعی هستند همچنین برای افرادی که امکان نگهداری در خانواده ندارد، مراکز شبانه روزی داریم.

وی با اشاره به اینکه به تمام کسانی که بر اثر تصادفات بسترگرا شدند، یک میلیون تومان پرداخت می کنیم، گفت: البته همه این خدمات هیچ کدام کافی نیست و باید کاری کنیم که این افراد زندگی بهتری داشته باشند.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا