ورزشی

کشتی گیران المپیکی ایران در خطر ابتلا به کرونا هستند

خبرمهم: سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان این که زمان از سرگیری تمرینات تیم ملی نامعلوم است، گفت: رها شدن کشتی‌گیران در شهر‌های خودشان، آن‌ها را در معرض خطر جدی ابتلا به ویروس کرونا قرار داده و باید تمهیدات ویژه‌ای برای محافظت از آن‌ها اندیشیده شود.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، محمد بنا  درباره نتایج جلسه مسئولان فدراسیون کشتی و مدیریت فنی تیم‌های ملی کشتی با معاون وزیر ورزش و این که آیا قرار است تمرینات تیم ملی کشتی فرنگی از سر گرفته شود، اظهار کرد: هنوز به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. شرایط گسترش ویروس کرونا و نگرانی‌های به وجود آمده باعث شد وزارت ورزش تمامی مسابقات را تا پایان فرودین لغو کند و فعلا برنامه‌ای برای از سرگیری اردو‌ها اعلام نشده است.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به بلاتکلیفی چگونگی برگزاری مسابقات کشتی در جهان، خاطرنشان کرد: در این شرایط کاری از دست اتحادیه جهانی کشتی برنمی‌آید؛ چراکه کشور‌های میزبان با پذیرش ورزشکاران چند کشور آسیایی از جمله ایران با توجه به وسعت گسترش این ویروس در کشورمان، محدودیت جدی دارند. رقابت‌های آسیایی گزینشی المپیک نیز همانند دیگر رویداد‌های ورزشی با تاخیر برگزار می‌شود و نمی‌توان تاریخ دقیقی برای آن متصور بود. باید منتظر بمانیم تا با قطعی شدن تاریخ مسابقات در یک کشور ثالث مدتی قرنطینه باشیم و بعد عازم این رقابت‌ها شویم.

او ادامه داد: همه این موارد به آینده و شرایطی که پیش می‌آید، بستگی دارد و از الان نمی‌توان برنامه‌ریزی خاصی را انجام داد و فکر نمی‌کنم تا پایان سال بتوانیم اردویی را برگزار کنیم.

بنا درباره برنامه‌های تیم ملی با توجه به احتمال برگزاری مسابقات گزینشی المپیک در قاره آسیا در خرداد ماه سال آینده گفت: تا پایان تعطیلات عید بعید می‌دانم شرایط برای برگزاری اردو فراهم باشد، اما باید به محض پایان تعطیلات عید اردو را با تمهیدات ویژه آغاز کنیم؛ در غیر این صورت ضرر خواهیم کرد. کشور‌های آسیایی برنامه ویژه‌ای برای کسب سهمیه المپیک در گزینشی آسیایی دارند؛ چرا که مسابقات جهانی گزینشی المپیک با توجه به تاخیر ایجاد شده فاصله کمی تا المپیک دارد و همین امر کار را برای آماده‌سازی مناسب جهت حضور در المپیک مشکل‌تر می‌کند؛ بنابراین باید با دقت نظر ویژه اقدامات لازم را برای آغاز هر چه سریع‌تر اردو‌ها انجام دهیم.

او در ادامه ضمن تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی ویژه مسئولان ورزش برای نفرات المپیکی در ۲ بعد حفظ آمادگی بدنی با برگزاری اردو‌ها و دور شدن آن‌ها از خطر ابتلا به ویروس کرونا با حضور در قرنطینه گفت: الان همه کشتی‌گیران در شهر‌های خودشان رها شده‌اند و این امر نه‌تن‌ها آن‌ها را از شرایط بدنی خوب دور می‌کند، بلکه به صورت جدی در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند؛ کمااین‌که وقتی با علی گرایی صحبت می‌کردم، اعلام کرد خطر ابتلا به ویروس در شیراز زیاد است. درست است همه مردم با این مشکل دست به گریبانند، اما اگر قرار است المپیک برگزار شود و امیدمان به افتخارآفرینی این ورزشکاران است، پس باید بیشتر از آن‌ها مراقبت کنیم. این در حیطه اختیارات فدراسیون کشتی و وزارت ورزش است و هر تصمیمی که بگیرند ما تابعیم.

بنا با تاکید بر این که هدف همه ما مبارزه با ویروس کرونا و گذر از این شرایط خطرناک است، گفت: با روش‌های آسان می‌توانیم ورزشکاران المپیکی را در یکجا جمع و آن‌ها را قرنطینه کنیم تا هم تمریناتشان را دنبال کنند و هم از آن‌ها در برابر ویروس کرونا محافظت کنیم. با کنترل رفت و آمد، غذا و دیگر موارد می‌توان خیلی راحت از ورزشکاران محافظت کرد تا مسیرشان را برای حضور در المپیک طی کنند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطرنشان کرد: این که الان آن‌ها را در شهرهایشان رها کرده‌ایم طبیعتا ممکن است مانند بسیاری دیگر از افراد جامعه به این ویروس مبتلا شوند، درست است جوان و قوی هستند و می‌توانند کرونا را شکست دهند، اما مبتلا شدنشان به کرونا و بستری شدنشان تاثیر مخربی بر وضعیت آن‌ها می‌گذارد و دیگر به درد المپیک نمی‌خورند/ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا