ورزشی

تشکیل تیم پزشکی ایران برای عزیمت به جام جهانی فوتبال در قطر

خبرمهم: وزرای بهداشت دو کشور ایران و قطر با تشکیل کارگروهی تخصصی، همکاری‌های بهداشتی - پزشکی در پشتیبانی از برگزاری جام جهانی قطر را آغاز کردند.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، بهرام عین اللهی گفت: کادر سلامت جمهوری اسلامی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور خواهد داشت.

به گفته وی سه گروه از پزشکان متخصص و فوق تخصص ایرانی در سه حوزه طب ورزشی، تروما و چشم پزشکی همزمان با برگزاری جام جهانی به دوحه اعزام می‌شوند.

عین اللهی از اعزام شماری از پرستاران دوره دیده و دارای مهارت مراقبت‌های ویژه به این کشور همزمان با جام جهانی نیز خبر داد.

او گفت: با توجه به تدوین پیوست سلامت برای جام جهانی، پیش بینی می‌شود ظرفیت مشترک مناسبی بین دو کشور برای تبادل تجربیات در حوزه‌های طب ورزشی، تروما، چشم پزشکی و همچنین پرستاری (مراقبت‌های ویژه) ایجاد شود.

دکتر محمد حسین نیکنام، دستیار ویژه وزیر و مدیر کل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت در سفری که به تازگی به دوحه داشته است، ضمن تقدیم دعوت نامه دکتر عین اللهی از وزیر بهداشت عمومی قطر برای سفر به جمهوری اسلامی ایران، ظرفیت‌های کشورمان را برای همکاری‌های پزشکی در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرده بود.

در این سفر گسترش همکاری‌های آموزشی، بهداشتی، درمانی، دارویی و تحقیقاتی مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت. در خصوص برگزاری جلسه بعدی کارگروه مشترک در جمهوری اسلامی توافق شد.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا