ورزشی

به آمریکایی‌ها گفتم از کشورتان خوشم نمی‌آید!

خبرمهم: المپیک سیدنی من هم گرفتم آن موقع خیلی ها گرفتند، ۶-۷ سال پیش انصراف دادم و گرین کارت باطل شد. کسی که گرین کارت دارد ویزا می گیرد؟ وقتی من دبی رفتم ویزا بگیرم یعنی چه؟

علیرضا دبیر درباره کشتی دوستانه ایران و آمریکا در خاک این کشور توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، رئیس فدراسیون کشتی که حواشی بر سر گرین کارت خودش از آمریکا جنجال برانگیز شد، خاطرنشان کرد: از دستگاه های امنیتی تشکر می کنم که ورود نداشتند و این مبارزه فقط یک دیدار دوستانه است. گفتم کشتی ما از روس و آمریکا عقب است و هر چه با آنها رقابت کنیم برای ما خوب است. اینجا ببازیم مشکلی نیست و نگاه ما دوستانه بود اما متاسفانه اتفاقی افتاد که ناراحت شدم. یکسری دروغ هایی نوشتند که خوب نبود، مثلا گفتند من گرین کارت دارم. المپیک سیدنی من هم گرفتم آن موقع خیلی ها گرفتند، ۶-۷ سال پیش انصراف دادم و گرین کارت باطل شد. کسی که گرین کارت دارد ویزا می گیرد؟ وقتی من دبی رفتم ویزا بگیرم یعنی چه؟ سفارت آمریکا روز گذشته ایمیل زد که چرا گرین کارت خود را پس دادی؟ به آنها گفتم از کشورتان خوشم نمی آید.

رئیس فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: هر چی می گویند من در آمریکا دارم برای خودشان بردارند، نوش جان. من هیچ چیزی ندارم. من نامه ای به سفارت آمریکا و فدراسیون کشتی نوشتم. یکی از همراهان ما ۵ ساعت به حالت بازداشت او را نگه داشتند، اگر بازی دوستانه است، این چه برخوردی است؟ ما از همین جا و این تریبون آمریکا را برای جام تختی دعوت می کنیم. ما واقعا از برخوردی که داشتند گلایه داریم. کشتی گیران آنها با بچه‌های ما رفیق هستند اما دستگاه های امنیتی ما ببینند این برخورد درست است؟

وی افزود: رسانه ای مانند فاکس نیوز نمی خواهد این دیدار انجام شود‌. من از یکی دو نفر هم شکایت کردم. آدم آورده ایم که توهم می زد، ایمیل کپی می کرد، من برای این شخص کلمه جاسوس را به کار می برم. شخصی که در فضای مجازی هم مسائلی را مطرح کرده است.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه اختلافی به وزارت دارید، گفت: اختلافی با وزارت نداریم، سجادی قول داده این هفته پول بدهد. او رفیق ماست و همدوره من بوده است، خواهش می‌کنیم به ما کمک کند چون بازی‌های آسیایی نزدیک است. الان وقت کمک و حمایت است. چرا از کمیته ناراحتم؟ چون پول یک ماه قبل از بازی‌های آسیایی به درد نمی خورد.  ۱۴ میلیارد از وزارت طلبکاریم و مخلص وزارت هم هستیم. امیدواریم کمک کنند تا در بازی‌های آسیایی و همین طور المپیک پاریس نتیجه بگیریم. دنبال تشنج نیستم و می دانم چقدر نتایج کشتی در المپیک و بازی‌های آسیایی مهم است.

دبیر در پاسخ به این سوال که اگر ویزای یک نفر نرسد، به آمریکا می روید، خاطرنشان کرد: اگر به یک نفر از همراهان و کشتی گیران ویزا ندهند، کل تیم اعزام نمی شود. ما آنها را دعوت می کنیم، بهترین برخورد را خواهیم داشت و حتی درخواست می کنیم فرودگاه ویزا بگیرند‌.

وی درباره اینکه ویزای شما نیاید چه برنامه‌ای دارید، عنوان کرد: من هم جزو تیم هستم. همراهان تیم هم مشخص هستند. دوست داریم با ما خوب برخورد شود و نگاه ما مبارزه دوستانه است و دوست نداریم آن را سیاسی کنیم.

دبیر همچنین در پاسخ به سوالی در مورد مصاحبه ورزشکاران با رسانه های خارجی، گفت: وزارت ورزش باید آن را مشخص کند. ورزشکاران هم در این مسائل باهوش هستند.

رئیس فدراسیون کشتی درباره اینکه گفته اید اگر شما را نمی خواهند بگویند و منظور شما چیست، گفت: مجمع به من رای داده و وظیفه من پیگیری است. من از جمله “دبیر باج می خواهد” ناراحت شدم. کمیته نامه ای نوشته و آمار دروغ داده‌اند. به ما پول داده‌اند به پیشکسوتان بدهیم، آن را جزو پول‌های کمک به ما حساب می‌کنند یا اینکه از سازمان برنامه پول گرفته‌ایم آن را به حساب کمیته ریخته و جزو کمک های ما حساب می کنند.

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا