ورزشی

ایران استادیوم آزادی را معرفی کرد، عراق ورزشگاه بصره

خبرمهم: تیم های همگروهی ایران در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی، استادیوم های مدنظر خود برای برگزاری بازی های مقدماتی جام جهانی را معرفی کردند.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا به تیم های حاضر در مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی برای انتخاب یک ورزشگاه جهت میزبانی از تیم های رقیب به پایان رسید و اکنون زمان بررسی شرایط میزبانی کشورها و استادیوم های معرفی شده توسط AFC است.در این میان و همانطور که انتظار می رفت، تیم ملی ایران استادیوم آزادی را به عنوان میزبان دیدارهای خود انتخاب کرده است. البته مسئله ای که در میان است، استفاده از فناوری کمک داور ویدیویی در این مرحله است که چند رسانه عربی مدعی شدند AFC به کشورهایی که هنوز به VAR مجهز نشده اند، کمک خواهد کرد تا ورزشگاه های مدنظر خود را به این سیستم تجهیز کنند.
در سوی مقابل، رقبای ایران نیز ورزشگاه های مدنظر خود را انتخاب کرده اند. تیم ملی عراق ورزشگاه بین المللی بصره را به عنوان میزبان بازی هایش انتخاب کرده است. عراقی ها چند سالی است که به دلیل ناآرامی های داخلی، حق برگزاری بازی در کشورشان را نداشتند ولی روز گذشته ایاد بنیان رئیس کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق مدعی شد که فیفا به آنها قول داده تا درخصوص شرایط میزبانی این کشور تجدید نظر کند.
سوریه نیز که حق برگزاری بازی در خاک خودش را ندارد، ورزشگاهی در کشور اردن را برای بازی هایش انتخاب کرد. استادیوم ملک عبدالله دوم در منامه پایتخت اردن، ورزشگاهی است که قرار است سوری ها در آنجا از رقبای خود پذیرایی کنند. علاوه بر این، لبنان هم ورزشگاه بین المللی صیدا را که در سال ۲۰۰۰ ساخته شده، به عنوان استادیوم مدنظر خود برای میزبانی از رقیبان انتخاب کرده است.
نکته مهم در خصوص ورزشگاه های معرفی شده این است که این استادیوم ها هنوز مورد تأیید کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار نگرفته اند و باید دید پس از بررسی کارشناس های AFC، آنها چه نظری درخصوص این ورزشگاه های معرفی شده دارند. /ورزش سه

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا