ورزشی

چرا سرمربی تیم ملی از یک یاغی کینه به دل گرفت؟

خبرمهم: سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه در پاسخ به اظهارات اخیر نامزد انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال فرانسه در مورد لزوم بازگشت کریم بنزما به تیم ملی فرانسه دلیل واقعی مخالفتش با رخ دادن این اتفاق را فاش کرد.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم،  میشل مولین کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال فرانسه در مصاحبه اخیرش گفت در صورت تصدی این پست، به دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه خواهد گفت که کریم بنزما را به این تیم برگرداند.

بنزما از ماه اکتبر سال ۲۰۱۵ دیگر به اردوی خروس‌ها دعوت نشده است و پیش از این تصور می‌شد که دلیل دشان برای خودداری از فراخواندن مهاجم رئال مادرید به اردوی این تیم، متهم بودن او به شراکت جرم در اخاذی از متئو والبوئنا، هم‌تیمی سابقش در لیون و تیم ملی فرانسه است.

اکنون اما به نظر می‌رسد که دلیل اصلی مخالفت دشان با برگرداندن بنزما به تیم ملی او دلخوری از این بازیکن ۳۳ ساله بابت اظهاراتی است که چند سال قبل درباره سرمربی تیم ملی فرانسه عنوان کرد. بنزما که رگ و ریشه‌ای الجزایری دارد، سال ۲۰۱۶ در پاسخ به این سؤال که به نظر او چرا دشان به تیم ملی فرانسه دعوتش نمی‌کند، اظهار داشت: «دشان تسلیم گروهی از افراد نژادپرست در فرانسه شده است که می‌خواهند من در این تیم نباشم.» گویا دشان از همان زمان از مهاجم سابق لیون کینه به دل گرفته و هنوز او را نبخشیده است.

دشان شب گذشته (یکشنبه) در گفت‌و‌گو با شبکه RTL فرانسه با اشاره به متهم شدنش به نژادپرستی از سوی بنزما گفت: من نمی‌توانم حرف‌هایی که بنزما زد را فراموش کنم. زمانی که از من به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه، به خاطر انتخاب بازیکنانم، مسائل تاکتیکی یا فنی نقدی صورت بگیرد، این موضوعیت دارد و من از آنها ناراحت نمی‌شوم. اما چیزهایی که (از سوی بنزما) گفته شد، هیچ موضوعیتی نداشت و باعث لکه‌دار شدن نام و اعتبار من و خانواده‌ام شد.

دشان افزود: بعضی حرف‌های خاص، تنش‌های لفظی و فیزیکی را به همراه می‌‌آورند. برای حرف‌هایی هم که زده شد من بودم که تاوان دادم و اذیت شدم. به همین دلیل ما نمی‌توانیم آنها را از یاد ببریم. من آن اتفاق را از یاد نمی برم و هرگز هم از یاد نخواهم برد. /تسنیم

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا