ورزشی

روایت وزیر ورزش از کمکهای ویژه اش به استقلال و پرسپولیس

خبرمهم: مسعود سلطانی فر در دیدار با علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال از فعالیت های وزارت ورزش برای کمک به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت کرد.

به گزارش بخش ورزشی سایت خبرمهم، و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، در دیدار امروز (پنجشنبه) وزیر ورزش و جوانان با علی جباری، پیشکسوت باشگاه استقلال، مسعود سلطانی فر با اشاره به روند خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: طبق زمانبندی انجام شده روند خصوصی سازی طی می شود و عزم ما در دولت و وزارت ورزش و جوانان برای این امر جدی است.

مسعود سلطانی فر با بیان اینکه ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه یک سیاست اصولی و منطقی است افزود: برخی اقداماتی که در حالت عادی بیش از یک سال زمان لازم داشت در مدت ۱۵ روز حل و فصل کردیم تا وقفه ای در این زمینه ایجاد نشود.

وزیر ورزش و جوانان اختصاص اماکن ورزشی به دو باشگاه را از اقدامات مهم در خصوصی سازی دانست و گفت: ورزشگاه مرغوبکار تا حالا سند نداشت که با تلاش زیاد و پیگیری این مشکل رفع شد، کمپ مرحوم ناصر حجازی هم طبق قانون در اختیار اداره کل ورزش و جوانان تهران بود که با پیگیری جدی و با تایید هیئت دولت مجوز واگذاری این کمپ را برای استقلال گرفتیم. ورزشگاه درفشی فر هم مشکلاتی داشت که حل کردیم و به همراه ورزشگاه شهدای گمنام به پرسپولیس واگذار کردیم تا سرمایه دو باشگاه به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

سلطانی فر زمان واگذاری دو باشگاه را دو تا سه ماه آینده عنوان کرد و گفت: استقلال و پرسپولیس با واگذاری به مردم مشکلات فعلی را نخواهند داشت و تنها راه رشد و توسعه آنها هم همین مسیر واگذاری به مردم، هواداران و پیشکسوتان از طریق بورس است.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به برخی نقطه نظرات علی جباری در خصوص توجه همسان به استقلال و پرسپولیس گفت: نگاه وزارت ورزش و جوانان به هر دو تیم یکسان بوده و اعتقاد جدی داریم هر زمان حال این دو تیم خوب بوده، حال فوتبال ما و مردم ما خوب بوده است. ما اگر مشکل پرسپولیس با باشگاه ترکیه ای را حل و فصل کردیم، برای حل مشکل استقلال هم ۴۸ ساعته به مالزی و مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا رفتیم تا این باشگاه از لیگ قهرمانان حذف نشود. در ماجرای استراماچونی شخصا موضوع پرداخت مطالبات او را دنبال می کردم تا جایی که در روز جمعه و در حالی که بانک های کشور تعطیل بودند از رئیس بانک مرکزی خواستم با تضمین خودم پول استراماچونی را به حسابش در ایتالیا پرداخت کند و حتی در پاسخ به درخواست ۱۱ بندی او و موضوع پرداختی ها، از آقای خلیل زاده خواستم تا هر جایی که لازم است همکاری کند.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته یک ریال از منابع دولتی برای استقلال و پرسپولیس هزینه نشده گفت: شرایطی فراهم آوردیم که هر دو باشگاه از محل درآمدهای خود اداره شوند و بتوانند مشکلات خود را از طریق کارکرد اقتصادی حل کنند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اظهارات علی جباری در خصوص توجه به پیشکسوتان گفت: پیشکسوتان هویت ورزش ما هستند و ما آمادگی داریم در خصوص مسائل درمانی آن تعداد از پیشکسوتان که با مشکلات مالی مواجه هستند از طریق صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اقدام کنیم. شما در باشگاه استقلال این افراد را شناسایی و به صندوق حمایت معرفی کنید تا مشکلات آنها حل شود.

علی جباری نیز در ابتدای این دیدار به بیان دیدگاه های خود پرداخت و پس از سخنان وزیر گفت: خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اقدام بزرگی است که انجام می دهید و ما پیشکسوتان با توجه اینکه خصوصی سازی را اتفاقی مهم در توسعه دو باشگاه می دانیم آماده ایم هر کمکی لازم باشد در این زمینه انجام دهیم./ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا