اجتماعیسلامت

جریمه ۱۲ میلیون ریالی برای کتمان بیماری کرونا در اردستان

خبرمهم: مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: فردی که پس از مثبت شدن آزمایش کرونا خود نسبت به قرنطینه خانگی اقدام نکرد پس از معرفی به دستگاه قضایی شهرستان به پرداخت جریمه نقدی ۱۲ میلیون ریالی محکوم شد.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، حسن ذبیحی، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان سعی کردیم سلامت مردم در اولویت اول بخش بهداشت و درمان قرار بگیرد و همین اولویت نیز در همه تصمیم گیری ها ملاک عمل قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در سطح شهرستان شاهد هستیم که جلسات خانگی روضه بدون هیچ گونه نظارت کارشناسان بهداشت برگزار می شود، افزود: از مردم عاجزانه درخواست می کنیم که اگر می خواهید دو هفته دیگر شما را روی تخت بیمارستان و یا مراکز درمانی مشاهده نکنیم در مکان هایی که تجمع و مراسمی برگزار می شود و مخصوصا جلسات خانگی شرکت نکنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان تصریح کرد: اگر چه در شهرستان اردستان با وضعیت زرد شیوع کرونا روبرو هستیم اما توصیه اکید ما به مردم این است که از حضور غیرضروری در هرگونه تجمع پرهیز کنند. شبکه بهداشت و درمان همچنان برای انجام و برگزاری هیچ تجمع و یا مراسمی مجوز صادر نکرده است.

ذبیحی با بیان اینکه تا امروز ۱۴۱۰ بیمار قطعی کووید در اردستان شناسایی شده است، گفت: همچنین ۱۷۱ نفر به صورت قطعی و بالینی فوت کردند که ۹۴ مورد آن به صورت قطعی به دلیل ویروس کرونا بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس اطلاعاتی که موجود است بالغ بر ۱۹ درصد جمعیت شهرستان اردستان را سالمندان تشکیل می‌دهند که بخش قابل توجهی از آنان هم در سطح روستاهای شهرستان ساکن هستند، خاطرنشان کرد: میانگین سنی فوت شدگان قطعی بیماری کرونا در اردستان حدود ۷۶ سال است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان با بیان اینکه به همه همشهریان این هشدار را می دهیم کسانی که مبتلا به کرونا شده اند اگر در اجتماع حاضر و شناسایی شوند، جریمه خواهند شد، گفت: فردی که پس از مثبت شدن آزمایش کرونا خود نسبت به قرنطینه خانگی اقدام نکرد پس از معرفی به دستگاه قضایی شهرستان به پرداخت جریمه نقدی ۱۲ میلیون ریالی محکوم شد./ایسنا

جهت دریافت مهم‌ترین خبرها، ایمیل خود را وارد کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا