اجتماعیسلامتفرهنگی

اتاق ایزوله برای ناقلان مثبت کنکور دکتری در نظر گرفته شد / افزایش ۴۰ درصدی حوزه‌های امتحان

خبرمهم: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای داوطلبانی که ناقل مثبت باشند، اتاق ایزوله درنظر گرفته شده و همچنین تعداد حوزه‌های آن‌ها ۴۰ درصد زیاد شده است.

به گزارش بخش اجتماعی سایت خبرمهم، سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک برنامه رادیویی با اشاره به آخرین بحث در مصوبه ستاد ملی کرونا اظهار کرد: بر روی موضوع دقت بیشتر در رعایت پروتکل‌ها تأکید شد و کمیته مرکزی در ستاد ملی تشکیل شد و زیر نظر کمیته امنیتی اجتماعی است و قرار شد کمیته‌های مختلف در اصناف تشکیل شود و شهرستان‌ها گزارش هفتگی بدهند.

لاری یادآوری کرد: مردم بهترین ناظر برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و می‌توانند از راه تلفن‌های ۱۹۰ رعایت نکردن بهداشت را خبر دهند و به جز این هر کسبه‌ای که کد شناسایی داشته باشد و مردم دوربین موبایل خود را روی آن بگیرند، ۴ سؤال می‌آید و به کمک آن می‌توانیم ارزیابی کنیم و این به سامانه وزارت بهداشت فرستاده می‌شود و می‌توانیم ارزیابی نسبت به صنوف برای اجرای پروتکل‌ها داشته باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: اصناف هم موظفند که بر صنف خود نظارت کنند و به تمهیدات سازگاری با کرونا عمل کنند، اما بحث فرهنگ و باور مردم خیلی مهم است و دیدیم که ۱۳ فروردین بیرون نیامدند./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن